Menü Kapat

yunanistan’a selam olsun

Yunan polisinin 15 yaşındaki bir anarşisti vurması karşısında Yununistan”ı yangın yerine çeviren anarşistlere bir selam da İstanbul”dan geldi. Bugün saat 14:00″de İstanbul”un en kalabalık yerlerinden biri olan İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Yunan devletine ait Konsolosluk binası ve birkaç sokak arkada bulunun vize işlemlerinin yapıldığı bina, sayısı 100″ü bulan anarşistlerce kırmızıya boyandı.

Taksim ve Galatasaray yönünden iki ayrı koldan “Katil devlet, Katil polis”sloganlar eşliğinde Konsolosluk binasına yürüyüş başlatan anarşistler, POLİS HER YERDE ÖLDÜRÜR yazılı pankartlar taşıdılar.

Grubun en ilgi çeken pankartı ise, Liseli A Faaliyet imzalı “Biz de 16 Yaşındayız” pankartı oldu. Yaşıtları bir anarşistin vurulmasına tepkilerini koymak üzere Liseli anarşistler de konsolosluk
önündeydiler.

Çevreden geçen kişilerin meraklı ve şaşkın bakışları altında anarşisler yanlarında getirdikleri kırmızı boyaları caddeye ve binanın üzerine dökmeleriyle beraber, ortalık bir kan gölünü andırıyordu.

Kitle içerisinden bir anarşistin bu eylemin neden yapıldığı ile ilgili konuşmasının bitmesinin ardından, içi kırmızı boya dolu ampüller binanın daha üst kısımlarına ve camlarına fırlatıldı.

Bu sırada Konsolosluğun tabelasına da anarşist işareti çizen grup, kapısına da Yunanca ve Türkçe “Polis her yerde öldürür”, “Biz de 16 yaşındayız” pankartlarını astı.

İstiklal Caddesi”ndeki bu eylemin hiçbir polisle karşılaşmadan tamamlanmasının ardından vize işlemlerinin yapıldığı binaya doğru hareketlenen anarşistler, burda da ampülleri fırlatıp binayı kırmızıya boyadılar. (kapı kırılmış, konsolosun taşıtı da yalan olmuş)

Burada da tek bir polisle karşılaşmayan grup, “Polis her yerde öldürür” sloganları atarak ve herhangi bir gözaltı yaşanmadan dağıldı.

Anarşistlerin eyleminin sona ermesinden çok sonra eylem yerine gelen polis, ek incelemelerde bulundu.

etilen sosyete . 2003 - 2018 . eskişehir

copyleft. hiçbir hakkı saklı değildir.

paylaşım