YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, bazı üniversiteleri, ”çok büyüdükleri ve idareleri zorlaştığı için yeniden yapılandıracaklarını” bildirdi.

Bu konuda YÖK’te bir komisyon oluşturulduğunu belirten Özcan, özellikle öğrenci sayısı 40 binin üzerindeki üniversitelerin değerlendirileceğini belirtti.

YÖK Genel Kurulu toplantısında gündeme gelen ”İstanbul, Marmara, Gazi, Selçuk ve Uludağ üniversiteleri ile nüfusu 40 bini geçen diğer bazı üniversitelerin bölünmesi” konusunda araştırma yapmak üzere oluşturulan komisyon, hangi üniversitenin kaça bölüneceği, isimlerinin aynı kalıp kalmayacağı gibi konular ile önerilerin dile getirildiği bir rapor hazırlayarak Genel Kurula sunacak. Konu üzerinde uzlaşma sağlanması halinde kanun teklifi hazırlanacak. falan filan..

Açıköğretim 1.500.000 insanın idaresinde zorlanmıyorken 40000 öğrenci için iki üç fakülteyi başka yere taşıyıp bi tabela yaptırıp üniversite sayımız ibibibibi oldu demek.. veya yeni rektör ve kadro adaylarının ağızdan salyaları akıtması…

Comments

zattirizatzat dedi ki:

Bugün ntvmsnbc’de bir haber okudum. Sarbonne üniversitesinin bölünmesi esas alınacakmış ki sarbonne üniversitesi meşhur 68 olayları sırasında fransa’daki eğitim reformu sırasında öğrencileri daha iyi kontrol altına almak için 13’e bölünmüştü.

http://www.ntvmsnbc.com/id/24955365/

Bir cevap yazın