ukde

Düşünülebilecek her şey düşünüldü. Söylenebilecek her şey söylendi. Her şey karara bağlandı, gerçekler belirlendi ve salt doğruya ulaşıldı.

Artık kendinizi gerçekleştirmek adına kurduğunuz her iddialı cümle sayıklamadan ibaret. Çıktığınız her yol kaçış. Vardığınız her nokta yanılsama. Döngünüzü kırmanız imkansız çünkü başka bir doğru yaratma peşindesiniz. Çünkü gördünüz ki salt doğru, sandığınız gibi bir aydınlanmayla cereyan etmiyor. Çünkü salt doğruya dair yapmanız gerekenler var. Vaz geçecekleriniz. Kaybedecekleriniz. Yıkılacak hayalleriniz var.

Ne yazık, başaramayacaksınız. Her sabah takım elbisesi ve evrak çantasıyla, tren garlarına, şehirlerarası otobüs terminallerine, adeta mesai yapar gibi gidip, tüm gün kendi kendine konuşan ve gece kim bilir hangi deliğe dönen adamın deliliği bırakmayacak peşinizi.

Comments

kairanov dedi ki:

Kendimi gerçekleştirmek adına kurduğum her mekruh cümle uygarlık kumkumanıza bir başkaldırı. Çıktığım her yol tarihöncesine dönüş, vardığım her nokta bir kan tufanı. Döngümü kesifleştirip öte yanına geçiyorum; abliyi kaçırıp kendimi buluyorum. Tekdüze uğultunuzun tahayyülüne sığmayacak ezgiler zikrediliyor orada.

Aylin dedi ki:

Auv. Çok güzelmiş. Sizin adınıza ancak, salt doğrudan kastım “dünya düzeni, sistem köleliği, uygarlık kumkuması, tekdüze uğultu” ya da nasıl isimlendirirseniz o olduğunda sevinebilirim.

Bir cevap yazın