üç adımda daha iyi kahve

“daha sert kahvelere ve daha küstah filmlere gerek var” nosyonuyla büyümüş bir nesil olarak, hepimiz daha iyi kahvelere ulaşmak için yaşıyor, çalışıyoruz. daha küstah filmlere ise çoktan ulaştığınızı biliyoruz.

ve etilen bu ihtiyacınız için de yanınızda. daha iyi bir kahve için izlemeniz gereken üç adım şöyle;

  1. kahveyi boş bir bardağa doldurun. bu noktada dikkat etmeniz gereken bardağın gerçekten boş olması ve kahveye sahip olmanız. isveçli bilim adamlarının 500 bine yakın kişinin verilerini kaynak alarak yaptıkları araştırmalara göre bardağınız olmadan kahve içmeniz, bardağı olanlara göre %88,8 daha zor. ayrıca kahveniz yoksa içemeyeceğimiz çoktan seçmeli sınavlarda aynı seçenekten üst üste 4 kere gelmesinin kafanızda yarattığı soru işaretleri kadar, kafanızı karıştırmıyor olsa gerek. ya da yanlış yere konulan bir virgül?
  2. üstüne sıcak su ekleyin. bu aşamada dikkat etmeniz gereken ise suyun sıcaklığı. ısı ve sıcaklık terimlerinin birbirinden farklı olduğunu öğreten öğretmenlerimiz, suyun deniz seviyesinde 1 atmosfer basınçta 100 santigrat derecede kaynadığını da kesinlikle öğrettiler. bu bilgiyi çok dikkatli kullanıyorsunuz.
  3. ve en önemli aşama ise bu kahveyi içmeniz. içmeyeceksen neden yaptırdın diyen anneleriniz ve bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır hakkında edebiyat dersinde yazdığınız kompozisyonlarınız her ne kadar sizi kahveyi içmemeye zorlasa da yaptığınız kahveyi içerseniz en asil duyguların insanı olduğunuzu bir kez daha kanıtlayacaksınız ve sayemizde daha iyi bir kahve içmiş olacaksınız.
afiyet olsun.
etilen sosyete mutfak birimi
3 birim. 

Bir cevap yazın