Türkiye Türklerindir!!!

Yakın zamanda her düşünceyi bünyesinde birleştirmek isteyen Radikal’de eski ülkücü Namık Kemal Zeybek’le eski devrimci Murat Belge sütunlarından atıştılar.

NKZ diyor ki:

“Almanya’da, Bavyera’dan bir köylü ile Prusya’dan bir köylü aralarında anlaşamazlar. Anlaşmak için “Yüksek Almanca” bilmelidirler.
Bunu ilk defa ortaokul Almanca öğretmenimden duymuştum. Sonradan bu işleri iyi bilenlere ve Almanlara da sordum. Evet aynen böyleymiş…
Peki Bavyeraca’nın da Almanya’da eğitim dili olmasını savunan gördünüz mü? Ben ne gördüm, ne de duydum. Varsa da kimsenin ciddiye almadığı belli.”

Abuk sabuk konuştuğu belli. Almanyada ilköğretim yok mu? Köylerde okul yok mu? O zaman ilkokul mezunu iki köylü birbiriyle anlaşamıyorlarsa ya ilköğretim dili farklıdır ya da aynıdır ve onlar anlaşıyorlardır. Olayın gerçeklerini bilmeye gerek bile yok. Mantıksız ve tutarsız.

Sonra Murat Belge cognac kadehinden başını kaldırıp cevap veriyor. ( o esnada arkadaşına konyak’ın sadece Fransanın belli bir bölgesinde yapılan brendiye verilen isim olduğunu anlatmakta) Yazısında biraz dünya bilgisi diyor. Önce tabii ki Zeybek’in işine gelen kulaktan duyma yanlışlarını doğruluyor. Sonra Avrupa sever bir biçimde noktalıyor:

“Öte yandan, bu ‘medeniyet ölçüsü’ne erişmiş Britanya’da bugünlerden itibaren tırmanacak bir İskoç ‘ayrılıkçılığı’ görürseniz çok şaşırmayın. Olduğunda kimsenin kimseye tankla saldırmadığını görünce de şaşırmayın.”

Medeniyet ölçüsüne erişmiş Britanya’nın çok çok yakın tarihinde bir İrlanda ayrılıkçılığı vardır ki, İngiltere’nin tankını da tüfeğini de görmüşüzdür. Murat Belge de tarihin işine gelen kısmını hatırlıyor demek ki. Zeybek’in “sordum aynen böyleymiş”i kadar neşeli olmasa da… Radikal’in bu adamların yazılarını gastenin iki ayrı sayfasında yayınlayarak tiraj artırması ise kara mizah.

Sonra tahminen bu adamla aynı çatı altında olmaktan sıkılıp Taraf’a geçti Murat Belge. Orada Ahmet Altanla sırt sırta verip oturacakmış artık.

Comments

survivor dedi ki:

“ibne basın” bunu da yazın..

Satılmış medya. A’sından Z’sine hepsi göt yalayıcı, gelen hükümete göre kıvam alabilen, şerbet yoğunluğuna göre nabızlarımızın atması gerekirken; bizim nabzımıza göre şerbet veren, yani halkı yönlendirme gibi bi kaygısı olmayan aksine halkın tepkisine göre renk değiştiren chp kılıklı yaşlı bukalemunlar. oh be!

Bir cevap yazın