türkiye fanzinlere yeniden özgürlük vakfı

fanzincileri sevelim onlara koyu çekelim derneği ile polatlı sobacılar kalaycılar ve benzerleri esnaf sanatkarlar odasının desteğiyle yoluna koyulan fanzinlere yeniden özgürlük vakfı yukarıda gördüğünüz ilk genel kurulun ardından kuruldu.

TFYÖ vakfı, ülkemizin en değerli hazinelerinden birinin fanzin olduğunun bilincindedir. bu nedenle, kağıt, makas, uhu ve kalemin, düzenin renkli dergilerinin korunması ve fotokopici şiddetinin önlenmesi konusunda, belli bir devlet politikasının gerekli ve zorunlu olmadığına inanmaktadır. bu hedeflere ulaşmak ancak teknik yönden yeterli bir kadro, teşkilat ve mali imkanlarla mümkündür. işbu sebeple etilen sosyetenin aracılığıyla kurulan vakıf bir gugıl grup aracılığıyla faaliyetlerine başlayacaktır.

vizyon (TFYÖ’nün Geleceğe Bakışı)

sürdürülebilir yaşam ilkesiyle fotokopi fanzinlerin korunmasında; ülkenin ve dünyanın geleceğinde söz sahibi olan fanzinlerden gelen fanzinsel barışı sağlayan, bilinçli, halkla bütünleşen, öncü bir STK olmaktır.

misyon (TFYÖ’nün Varoluş Nedeni)

toplasan bir avuç insanız ve herkes kendi çapında takılıyor, bari bir araya gelelim bakarsın çükü ben olucam kavgası yapmadan voltran oluştururuz, takasımızı döndürürüz, kolektif işler yaparız, tek bir koldan haberleşiriz düşüncesidir.

derneğin sahibi, yöneticisi, sekreteri, çaycısı bulunmamaktadır. (çaycı olsa iyi olurdu aslında) dikeyine değil yatayına bir organizasyon ile vatana millete faydalı işler yapılacaktır.

TFYÖ’nın temel değerleri

Şeffaflık
Gönüllülük
Yaratıcı Katılımcılık
Herkesi Kucaklama
Bilimsellik

nasıl katılınır?

bir iletişim kadar yakın. mail kısmına davetiye almak istediğiniz mail adresinizi yazın iletelim. ayrıca çıkardığınız fanzinleri veya okuduğunuz/elinizde olan fanzinleri de not olarak düşmek bir yandan üretilecek fanzin arşivi adına faydalı olacaktır.

ne yapılacak?

evvela bir toparlanalım, ardından taşıyacak yeterince taş var merak etmeyin.

Comments

flagg dedi ki:

“akkara” ismiyle mesaj atan arkadaş, mail adresiniz geçerli olmadığı için dönüş yapamıyorum. kullandığınız mail adresinizi bildirirseniz davetiyenizi gönderirim.

Bir cevap yazın