The monster ıs under control.

3, 2, 1 action!

     Hayır, sözlerime kanmayın. Canavar asla kontrol altına alınmadı. Asla alınamayacak. Karamsar konuşmak istemem ama gittikçe büyüyor ve bu koskocaman mavi dünyamızı, işaret parmağının ucunda bir basketbol topu gibi döndürüyor. 
 
    Bizse teslim olmuş gibiyiz. Sesimizi yükseltmiyoruz. Başımızı ekranlardan kaldıramıyoruz. Öldükten sonra arkamızda bırakacağımız tek iz, telefonlarımızdaki parmak izlerimiz olacak. Birkaç oyun skoru. Belki bazı videolardaki yorumlar. Özür dilemeyi, teşekkür etmeyi unutuyoruz. En çok düşünmeyi. Aklımızı, ki muazzam bir yapıt, yalnızca uyumak, uyanmak, yemek yemek, çalışmak gibi temel eylemler için kullanıyoruz. Keşif yok. Merak kör. Arama motorları pislik kusuyor. 
   
    Karamsar konuşmak istemiyordum ama yol böyle, başka bir yere sapamıyorum. İnananlar için, cehenneme ihtiyaç yok artık. Burada el birliği ile bir cehennem yarattık. İnanmayanlar için, yani bizler, ne olacağını kestiremiyoruz yolun sonunda. Sadece kaos yükseliyor. Bundan eminiz. Kaos bizi yutmak için yükseliyor. Ama her şey yolundaymış gibi davramaktan büyük haz alıyoruz.  

     Aramızdan ileri görüşlü olanlarımız birtakım işler yapıyor, uyandırmak için. Ufak bir örneği bu video klip. Bu karamsar cümleler bu videoda renge ve görüntüye bürünüyor. Hepsi biziz. Canavar kontrol edilemiyor. Ama bizi kontrol altına almak en sevdiği iş. Boyun eğiyoruz. 

   Thanks monster!
We don’t like you but  we always obey your authority.

A trippy short film about the madness of modern life.

Created by: Jan Joost Verhoef
Dramaturgy by: Marijana Verhoef

Bir cevap yazın