ETİLEN SUNAR: TAKEN BY STORM:THE ART OF STORM THORGERSON & HIPGNOSIS // kargART gösterim

RODDY BOGAWA’NIN STORM THORGERSON’UN YAŞAMI VE İŞLERİ HAKKINDAKİ FİLMİ

2013 yılında zamansız aramızdan ayrılan Storm Thorgerson 40 yıldan daha uzun bir süre 12″ X 12″ albüm kapaklarını çalışma alanı olarak kullanıp Rock and Roll tarihinin en bilinen kapaklarını yarattı. Bunlar arasında Pink Ployd’un Dark Side of the Moon, Led Zeppelin’in Houses of the Holy en çok bilinenler olsa da kendisi Genesis ve Peter Gabriel, 10cc, Alan Parsons, Black Sabbath, UFO, Paul McCartney and Wings, The Cranberries, Muse, Biffy Clyro, Catherine Wheel, The Mars Volta, Anthrax, Ween, Audioslave ve The Steve Miller Band gibi onlarca grubun albüm kapaklarının tasarımını yaptı.

Roddy Bogawa’nın bu belgeseli ise Storm Thorgerson ile yapılan röportajların yanında Pink Floyd’dan David Gilmour ve Nick Mason, Robert Plant, Peter Gabriel, Graham Gouldman ve Alan Parson’ın yorumlarını ve hazırladığı albüm kapaklarının hiçbir yerde görülmemiş hazırlanma aşamalarını içeriyor. Çekimleri 3 yıl süren bu belgesin yapımcısı ise “Control” ve “Big Sur” gibi şahane yapımların arkasındaki isim – Orian Williams.

Bu adam arşivinizdeki albümlerin yarısının tasarımcısı yorumuna kesinlikle hak vereceğiniz ve başka bir yerde bulamayacağınız bu harika belgeseli Etilen aracılığıyla ücretsiz seyredebilirsiniz.

Kaçırmayın, telafisi olmayacak.

Ücretsiz // salon 40 kişi kapasitelidir. // İngilizce

https://www.facebook.com/events/1704385483177954/

Bir cevap yazın