sünnet fanzin

sünnet fanzin

sünnet fanzin

mephisto‘da son dönem rastlayabildiğim soyu tükenme tehlikesi altında bulunan fanzinlerden bir tanesi sünnet fanzin. 2 üniversite öğrencisi tarafından çıkarılıyormuş. tamamen keyiften diyorlar, hiç bir ideolojik amaç gütmüyormuş, geyik amaçlıymış, küfür içerebiliyormuş, oturup düşünceleri göstermek ve birazcık da egolarını tatmin etmek için yazmışlar. taksim-bostancı dolmuşlarında okumak nasip oldu, söyleyecek sözümüz var derdimiz de bu kasmıyoruz kendimizi fanzin türünün örneklerinden olmakla beraber takdir edilecek bir çaba söz konusu.

içeriği temel olarak toplu taşıma ve otobüs sıkıntıları, ilişkiler, kişiler sıkıntılar, toplumsal sıkıntılar oluşturuyor. her fanzinin “must” konusu “türkiyede punk sahnesi/punk tarihi” bu fanzinin de bir köşesine girmiş bu fanzinin. bunu kontrol eden bir güç olduğuna inanmaya başladım. eleştirel yazılar tü kaka demekle kalmış, biraz daha detaylı açıklasalar bence daha iyi olurmuş. bir de insanlar pink flody, the beatles, queen ve rolling stones varken neden serdar, demet dinler merakları hakim. neden?

özet geçelim uzatmayalım siz de bu yazıdan ziyade fanzini okuyun. mephistoda ya da arayan bulur usülü ulaşabilirsiniz. ayrıca ekstra güzellik yapıp 3. sayıyı .pdf olarak atmışlar. buyrun aşağıdan indirin.

erkekler için ilk heyecan
kızlar için ilk merak
anneler için ilk kaygı
babalar için ilk gurur

 

Comments

flagg dedi ki:

ayrıyetten kendileri ‎”Sünnet Çocuğu” köşesi için 2-3 cümlelik tespitlerinizi, komikliklerinizi, şakalarınızı asliyigit@msn.com ve metintoplu@gmail.com adreslerine (herhangi biri de olabilir) bekliyor efendiler!!bir!1

ve diyorlar ki aslında 4. sayıyı da indirebilirsiniz;
http://hotfile.com/dl/12446201​4/f1efe6b/sunnet_fanzin_sayi_4​.pdf.html

Bir cevap yazın