sosyal ağları izlemek ?

İçişleri Bakanlığının açıklamasında, suç çeteleri ve teröristlerin bu tür siteleri kullanıyor olabileceği, bu yüzden söz konusu sitelerin izlenmesi planın değerlendirilmekte olduğu belirtildi.

Açıklamada, kullanıcıların izlenebileceği, görüşmelerin içeriğini arşivlemenin düşünülmediği ifade edildi.

Planın, İçişleri Bakanlığının bütün telefon görüşmeleri, elektronik posta yazışmaları ve internet sitelerine yapılan ziyaretlerin merkezi bir veri tabanında depolanmasına ilişkin uygulama çerçevesinde olduğu kaydedildi.

Sivil hak ve özgürlükleri savunan dernek ve kurumlar ise plana, ”işgüzarlık” olacağını savunarak karşı çıkıyor. Planı savunan yetkililer, devletin milyonlarca kişinin Facebook, Bebo ve Myspace gibi sosyal ağlar üzerinden arkadaşlarıyla ve yakınlarıyla yaptıkları görüşmelerin içeriğiyle ilgili olmadığını, sadece ”kimin kiminle ilişki içinde olduğunu” izlemenin amaçlandığını belirtiyor.

.komik.

Comments

ny.batteri dedi ki:

mark zuckerberg de bekliyor zaten “türkiyeden badem bıyıklı diplomatlar gelsin de onlara facebook un veritabanını açayım, bu badem bıyıklı güzel insanlar da o veritabanında istedikleri gibi çılgın atsınlar, kafalarına göre at koştursunlar.” yaa yaaa..

Bir cevap yazın