rita gomes / wasted rita

rita gomes

rita gomes, kendi deyimiyle “wasted rita”. portekizde yetişmiş, new jersey’de kendini bulmuş. çok kuulum iyi ki varım diyor. freelance grafik tasarımcısı ve illüstratör ve doğuştan provokatör. son zamanlarda işleri ortalıkta pek sık dolanıyor. görmüş olma ihtimaliniz yüksek, görmediyseniz zaten bunun için varız. leziz işler, leziz cevaplar. afiyet olsun.

kimdir?
hala bunu anlamaya çalışıyorum

neden?
başkaları ile iletişim kurmak için favori yolum bu. bana mantıklı geliyor. beni mutlu ediyor. bunun için doğmuşum. akciğerlerim için oksijen gibi bir şey. dandik cevaplar vermeye devam edebilirim. fakat bence çoktan mesajı aldın ve ben kulağa garip gelmek istemiyorum.

düşlerde ne var?
havaalanları. tren istasyonları. yeni şehirler. günümü brooklyn’de ya da burası dışında var olan herhangi bir şehirde dev duvarları boyayıp bira içerek geçirmek. uzun yolculuklar. yeni insanlar. yeni manzaralar. yeni diller. yeni zihniyetler. yeni renkler. daha fazla değer. daha fazla aksiyon. daha az rutin. daha az gelenek. daha fazla gerçeklik. daha fazla tutku. daha fazla cesaret. yeni şeyler. daha az eski şeyler.

“beni daha önce bulunmadığım bir yere götür. gözlerimi aç, daha önce görmediğim renkleri göster bana. ağzını aç, daha önce duymadığım sözler söyle bana. şimdi hazırım, gidelim. sol kroşenle hızlı ve güçlü bir şekilde dünyamı yak – vida blue gibi.

ne yapmalı?
yapmak isteyip yapamadığınız her şeyi

ilham verenler?
herkes. iyi ya da kötü

ne okuyalım?
okurken sıkılmadığınız herhangi bir şeyi

ne dinleyelim?
zamanınızı harcarken saatin tıklamasını

ne izleyelim?
arkanızı. hepimiz sarı denizaltında zalim, zalim dünyada yaşıyoruz.

bize ne sorarsın?
siz türk erkekleri hindi rosto gibi büyük ve tatlı mısınız?
<etilen>türk erkeklerine sosyeteden kıyak: daha büyük, daha tatlı</etilen>

<etilen>bu soruyu kendin sorup, kendin cevaplar mısın?</etilen>
bu ya da o?
o.

rita gomes

rita gomes or in her words “wasted rita”. conceived in new jersey, raised in portugal. she is a teenage cool kid, freelance graphic designer, illustrator and a natural born agent provocateur. delicious works, delicious answers. bon appetit.

 

 

who?
I am still trying to figure it out.

why?

It’s my favorite way to communicate with others. It makes senses to me. It keeps me happy. It’s what I was born to do. it’s like oxygen to my lungs. I could keep on getting cheesier. But I think you already got the message and I don’t want to sound weird.

what do you have in your daydreams?

Airports. Train stations. New cities. Spending my days painting huge walls and drinking beer in Brooklyn or any other exciting city out of here. Long travels. New people. New sights. New ideas. New languages. New mentalities. New colors. More values. More action. Less routine. Less tradition. More authenticity. More passion. More boldness. New things. Less same old.
‘Take me down the road to a place I’ve never been before. Open up my eyes, show me colors that I’ve never seen. Open up your mouth, give me perfect words I’ve never heard. I’m ready now, let’s go. Burn my world a southpaw curve, fast and hard – like Vida Blue.’

what should we do?

Anything you always wanted to do and haven’t done yet.

Those who inspire you?

Everyone. For better or worse.

what should we read?

Anything you won’t get bored reading.

what should we listen?

The clock ticking every time you’re wasting time.

what should we watch?

Your back. We all live in a yellow submarine cruel, cruel world.

what do you ask to us?

Are Turkish guys as big and tasty as roast turkeys?
<etilen> favor for turkish guys from etilen: bigger & sweeter.</etilen>

<etilen>can you please ask yourself a question and answer it?</etilen>
This or that?
That.

Bir cevap yazın