Menü Kapat

protesto

Gazze halkı için yardım kampanyası başlatan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 12 Ocak tarihli bir yazı ile tüm ilk ve ortaöğretim kurumlarında Gazze’de ölen çocuklar için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasını istedi.

Saygı duruşu tüm okullarda aynı anda başladı. Hava koşullarına göre kimi öğrenciler okul bahçesinde, kimi de sınıflarda toplandı. Bir dakikalık sessizlik, hem Gazze mağdurlarını anma ve Filistin halkı ile dayanışma, hem de İsrail’in saldırılarını protesto etme anlamı taşıyordu.

Kamuoyunda daha fazla duyarlılık geliştirilmesi için okullarda resim ve kompozisyon yarışmaları da düzenlenecek. Dereceye giren eserler, sergilenecek.

öncelikle israili savunduğum ya da olay yanlıştır diye bir düşüncem yok. sadece merak ettiğim toplumun her kesiminden gelen beklenmedik bir tepki, madem bu kadar insanlık canlısı, insanlık dostu, sevgi barış yumağı bir ülkeyiz neden bunca yıldır bütün savaş haberleri üçüncü sayfada skor veriliyor gibi x kişi öldü ile sınırlı tutuldu. uganda’da yaşayanlar insan değil mi? olay sadece müslümanlık mı? israil nefreti mi? populistlik mi? ulan herkes şikayet ediyor, biz etmesek olmaz mı durumumu. bu soruların cevaplarını bilen var mı?

etilen sosyete . 2003 - 2018 . eskişehir

copyleft. hiçbir hakkı saklı değildir.

paylaşım