operation turkey kılavuzu

anonymous nedir diye anlatma ihtiyacı hissetmiyorum muhtemelen duyduğunuz için. bilmeyenleriniz buradan okuyabilir, oldukça takdir ettiğim bir oluşum kendileri. güzel ülkemizde sansür saçmalığına karşı ses çıkarmak için yürümek yerine bence yapılması gereken en doğru hamleyi yapıyorlar ve 9 haziran perşembe saat 18:00’de yapılacak ilk operasyon için kılavuz dolaşıma girdi.

 

Güncelleme1: Düzenlenen ilk operasyon 9 Haziran Perşembe saat 18:00 da olacaktır.

OperationTurkey, Anonymous grubu tarafından OperationPayback adlı operasyonun Türkiye ayağıdır. Bu makalede operasyonun nasıl yapıldığı, nasıl sonuçlandığı ve daha da önemlisi RİSKİ azaltarak nasıl operasyona katılabileceğiniz yazar. Sitelere yapılan saldırılarda kullanılan network saldırısı DDoS (denial of service) için çok basitçe anlatıcak olursak, birçok internet kullanıcısı LOIC adlı programa bağlanır. Programın yapımcıları operasyonu düzenlemek için bir hedef site belirler ve herkes internet bağlantısını o sitede verilen hizmeti çökertmek için kullanır. Yüzlerce kez ardarda siteye bağlanma ve bilgi isteği göndererek, sitenin sunucularını zora sokar. Bir kişi bile bir siteye büyük yük oluşturabilirken, operasyonda sayının 100 üzerine çıkması ve hatta 1000 üzerine çıkması, global çaptaki şirketlerin sitelerini çökertebilmekte büyük yardım sağladı.

Bu yüzden ilk göremiviz her zaman, medya oluşumlarında bu bilgiyi etrafa yayıp özgürlük için verdiğimiz bu savaşı insanlara dağıtmak. Twitter, facebook, haber sitelerinin yorum kutuları olsun aklınıza gelen herşeyi kullanın. Dünyadaki en büyük değişikliği yapan bu yazıyı okuyan sizsiniz.

1-) Operasyondakilerle Iletişimde Olmak için

Mibbit’in sağladığı bir internet chat sistemi var (IRC). Buna otomatik olarak aşağıdaki link ile girebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece nickinizi yazıp Connect’e tıklamak.

http://tiny.cc/f09hk

Bağlantıktan sonra eğer operasyon hakkında veya program/vpn kullanımı hakkında daha fazla bilgi almak istiyosanız

 • #opturkey
 • #opnewblood

Kanalına bağlanabilirsiniz. Boş bir alana /j #opturkey yazıp entere basmanız yeterli olacaktır.

2-) Gizliliğinizi sağlamak için VPN Kullanımı

VPN kullanırsanız, bilgisayarınızın bağlandığı IP numaranız basit bir anlatımla değiştirilir. Takip edilebilirliğinizi yok edersiniz. Eğer risk almak istemiyorsanız bedava VPN kullanıcılarından faydalanmanız, sizin iyiliğiniz için. Burada verilen bedava bir VPN hizmetidir, eğer kusursuz bir VPN hizmeti almak istiyorsanız aylık en az 4 doları gözden çıkarmanız gerekir. Bunun için de paypal hesabına ihtiyacınız olur, sizin kararınız.

 • http://proxpn.com/download.php
 • Programı başlattığınızda Genel/General sekmesinde login kısmında kullanıcı adı ve şifresi isteniyor.
 • Hemen altında maviyle yazılı olan “Dont have an account?” yazısına tıkladığınızda sizi ilk olarak paralı üyeliğe yönlendiriyor.
 • No thanks, I want a proXPN Basic account ‘a tıkladınız. Email ve şifrenizi girdiniz.
 • “Create an account” a tıkladınız ve Emailinize gelen linke tıkladığınızda aktive oluyor.
 • Şimdi programa dönün, login ekranında emailinizi şifrenizi yazın ve CONNECT’e basın!

Bunun dışında eğer farklı bir VPN kullanmak istiyosanız, http://www.bestvpnservice.com adresinden farklı VPN bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir sonraki adım operasyona katılım.

3-) Operasyona katılım

Operasyonu düzenlediğimiz program LOIC dir.

 • https://github.com/NewEraCracker/LOIC/downloads adresinden Download Packages kısmındaki linke tıklayıp zip dosyasını indirin. İçeriği rastgele bir klasöre açıp programı çalıştırın.
 • IRC Server kutucuğuna loic.anonops.li yazın. Port kısmına 6667 ve “Channel” kısmına da#turkeyhive yazın.
 • Şimdi tek yapmanız gereken sol üst taraftaki iki seçenekten IRC Mode (HiveMind) ‘a tıklamanız.

Satırın sağ tarafındaki Connected! yazısını gördüğünüz zaman artık HIVE (arı kovanı) ‘nın bir parçasısınız, başka birşey yapmanıza gerek yok.

#opturkey kanalında genel konuşmalara katılabilirsiniz.

http://justpaste.it/opturkey

Comments

ask an attorney dedi ki:

It is nearly unachievable to discover very well-educated people today in this particular topic, nevertheless,
you appear to be like youu know what you
are chatting about! Thanks

nabil dedi ki:

Meraba ! I’ll write in english! to bypass turkey restriction you need to take a VPN. This is a VPN comparison engine http://www.best-vpn-provider.com where you can find Turkish VPN to bypass censorship :)

vapur dedi ki:

sansür fedaileri <3

flagg dedi ki:

hayırlısı

.. dedi ki:

bosuna kasma evladim kufurum sizeydi!

flagg dedi ki:

kısfmet

... dedi ki:

hepinizin anasini sikecegiz

Bir cevap yazın