oha!

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Başkan Vekili Faik Gürses, her türlü imkana sahip statlarda, çok yüksek rakamlara alınan futbolcuları izlemeye, parası olan futbol seyircisinin girmesi gerektiğini söyledi. Futbolda Şiddet ve Düzensizliği Önleme Platformu, “Çözüme Doğru-2” toplantısında konuşan TSYD Başkan Vekili Gürses, İngiltere’nin tribün terörünü ve şiddeti, maç biletlerine yaptığı müthiş zamlarla çözdüğünü savundu. Milyonlarca avroya ya da dolara alınan yıldızların 2-3 TL’ye izlettirilmemesi gerektiğini anlatan Gürses, şöyle konuştu:

“10 milyon Avroya alınan oyuncuyu, karaborsada 3 TL’ye izlettirirseniz bunun neresine lig, neresine ekonomik boyut, neresine sosyal patlama diyebilirsiniz? Peki parası olmayan futbol maçı izlemeyecek mi? Onlar da belki yılda 3-4 defa stada girebilecektir…”

en son kaç yıl önce para verip maça gittin ki 3-4 liraya bilet diyorsun? hadi maça gitme spor yazarları derneği başkanısın hiç mi haber okumuyorsun her maç öncesi bilet fiyatları belli oldu diye duyruluyor. ingiltere’deki bilet fiyatlarını da burdan sterlin kuruna bakarak hesaplayamazsın ey zeki insan, gelir seviyesine göre oranladığında zaten en pahalı bilet türkiye’de mevcut. senin gibi insanlar yüzünden var tribün terörü ve şiddeti. oha! denir başka bişey denmez.

Bir cevap yazın