nostaljik bir bayram kutlaması

naro

Yine bir bayram geldi çattı. Çoğu kişi “artık kazık kadar olduk harçlık verenimiz yok” üzüntüsü içinde. Harçlık alamadığı için mağdur kalan bu kitle için festival düzenlense de gitsek. Belki bu sefer Bad Religion da getirirler.

Her neyse bu yıl aklıma eskilerden sevdiğim bir oluşum da geldi. Balkondan baktığımda gördüğüm “Parasız Eğitim” yazılı duvar yazısı da bunu tetikledi. Merak edenler Polat Towers civarında gezsin sarı bir apartmanda yazıyor, çok hoş olmuş ama bakın tavsiye ederim. Dekorasyon olarak kardeşime İstanbul’a üniversiteye geldiğinde evinin duvarlarına yazdırmasını önereceğim. Evet birlikte oturmayız o ayrı evde kalarak 5-10 kişilik bekar hayatı yaşamayı seçiyor, hayır demedim işime geldi.

Kişisel durumlarımı farklı yazılarıma saklayıp konumuza dönersek aklıma gelen oluşum NARO oldu. Nam-ı diğer “Nuri Alço Revival Organization”. Bunlar böyle özel günlerde duvarlara “Nuri Alço yeni yılınızı kutlar, iyi seneler diler” türevi yazılar yazardı.  Keşke hala aktif olsalardı da “Nuri Alço kurban bayramınızı kutlar” yazsalardı. Ben de yıllar önce Nevizade civarında kendisini görünce “Nuri baba” diye bağırarak bu eyleme bireysel bir destekte bulunmuştum.

Şimdi o daha doğrusu onlar bayramımızı kutlamadan hep bişeyler eksik. Yine de kendisini anmak istiyorsanız hazır şu güzel bayram günlerinde kendisiyle aynı adı taşıyan nane liköründen için ve bayılın. Ben de zamanında yapmadım mı yaptım ama pişman değilim.

Yazımızı değerli bir mısra ile bitirelim:

“Dört milyar yaşında kainat ve bilin ki zeka gafletten daha kaşar.”

Ya işte öyle. İyi bayramlar Türkiye. Her nerde yaşıyor ve kurban ediliyorsan. -ya da ediyorsan.-

Bir cevap yazın