nedir?

etilen.net

etilen öncelikle kolektif bir üründür ve herhangi bir siyasi görüş, ideoloji, parti, örgüt yanlısı değildir. aksine tamamiyle bağımsız düşünme ve sorgulama yöntemleriyle günümüz sistemine ve özellikle popüler kültüre karşı olan duruşunu “yeraltında” yaşananları ortaya koymaya çalışarak göstermektedir. ilk atağını sol kanattan, orta-kafa-gol mantığıyla gerçekleştirmiştir.

uğraşımız talep yaratma ihtiyacını tüketimi desteklemeye yönelik bir refah sistemine doğru yönlendirmeye çalışan medya patronlarının tüketim toplumuna sunduğu; renkli, bol reklamlı ve ısmarlama dergilere alternatif sunmaktır.

oturup bir şeylerin olmasını beklemek yerine, atağa geçmek için sizleri biraz rahatsız edip, oturduğunuz yerden zıplatabilirsek memnun olacağız. hırt değiliz ama sorgulamadan kabullenen, tepkisiz, üretmeyen, bencil ve kimliksiz insanlara; sizlerin-onların ve diğerlerinin olduğundan daha fazla kılız. umuyoruz ki etilen sosyete,  yığınlar arasında sıkışmış, toplumsal dışlanmadan nasibini almış yalnız hisseden insanların üretime geçmelerini kolaylaştırmak, kolektif projeler geliştirebilmek ve alternatif işler yapabilmek için uygun zeminin yaratılmasına mütevazı bir katkısı olur.

amatörlüğün bizim için çok güzel bir kelime olduğunu hatırlatarak, popüler kültürün yüzeyselliğinden ve duygusallığından “kendiniz bir şeyler yaparak” kurtulabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

bize atılan kısa paslara da her daim cevap veririz. öneriler, istekler, sevgiler, sövgüler, küfürler ve daha fazlası için iletişelim.