ne işiniz var lan elalemin sitesinde

Yıldırım, Türkiye’deki yasağın AB raporlarına da yansıdığına değinerek, AB’ye uyum sürecinde bu sorunun çözülmesi gerektiğini ifade etti. Yıldırım “Youtube yetkilileri ne zaman gelecek?” sorusuna, “as soon as possible (en makul zamanda)” yanıtını verdi.

Yıldırım, Youtube yöneticilerinin kendisi ile görüşmek için randevu talebi olduğunu söyledi. Türkiye’nin kendi video paylaşım sitesini kurmasını öneren Yıldırım, “Ne işimiz var elalemin sitesinde?” dedi. Ulaştırma Bakanı, kanuna göre bütün içerik sağlayıcıların güvenlik belgesi alması gerektiğine dikkat çekti: “Türkiye’de kayıt altına alınmalı. ?Bunu yapmayız’ diyorlar. Böylece vergi ödemiyorlar. Ancak reklam almışlar vergisini vermiyorlar. Söz konusu site İsrail’de, Almanya’da da var. 21 ülkede yapmış. Bize gelince ?Yapmayız’ diyor. Yapamazsan allah selamet versin.
Yıldırım, yargı mensuplarının büyük bir kısmının bilişimde tecrübesi olmadığını belirtirken de “Adalet Bakanlığı onlar için proje yapacak. Site nasıl olur, nasıl kapanır, içerik nasıl olur? Uygulama, teknoloji ve internet konusunda bilgi verilecek” dedi.

daha da kötü olamazdı herhalde bir açıklama.

made in turkey sitelere girin, mis gibi sansür var, herşeyi biz yönlendiriyoruz. internet yokken ne güzel basınla uğraşıyorduk bir tek, onları idare etmek en kolayı. ne gerek vardı internetin vatandaşı uyandırmasına, neyse kötü şey bu gavurların yaptıkları. herkes kendi sitesine girsin hatta. mis gibi kendiniz okuyun kendiniz yazın. okur yazar oranını yükseltelim.

2 replies on “ ne işiniz var lan elalemin sitesinde ”
  1. “türkiye?nin kendi video paylaşım sitesini kurmasını öneren yıldırım, ?ne işimiz var elalemin sitesinde?? dedi”

    Bu, bana göre çok doğru ve pozitif bir yaklaşım. Sayın bakandan youporn’dan doğan boşluğu da doldurmaya yönelik girişimler bekliyoruz.

  2. “kimse internete girmesin… girecek olanda kendi istediklerini yazıp kendisi okusun, kimseye bulaşıp başına dert çıkarmasın”

    gibi bir sonuç çıkıyor sanırım bu açıklamalar bütününden bilmem yanlış mı anladım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir