nasıl nefes almalı

anlamsız, sürekli negatif konular üzerinde dolanan bir gündem. nefes alamayan insanların olduğu, nefes almaya çalışanların kolayca öldürülebildiği, baskılandığı bir dönem.

evet saçmalıklar bol ama bu saçmalıkları üzerinize yığıp nemalanmak isteyen kitleye de verebileceğiniz en güzel cevap nefes almak, gülümsemek ve dilediğiniz gibi yaşamak. söylemesi kolay ve aslında uygulaması da kolay şeyler. gereksiz iyimser olmadığımızın bilinci ile söylüyoruz bunu.

kendime not: nefes almayı unutma. size not: nefes almayı unutmayın.

kitap ile nefes alma

nasıl olacak diye sorduğunuzu biliyoruz. onun da cevabı var. 3 adet kitap alıyorsunuz, sayfa sayısına göre 4 dahi olabilir. tamamiyle özgür olduğunuz için istediğiniz yayınevini ve yazarı tercih edebilirsiniz. şimdi sırtüstü uzanın. kitaplar karın bölgenizde ve tek amacımız göğsümüz sabit kalırken kitapları aşağı ve yukarı hareket ettirmek. kolaymış değil mi? kitapları okumuş muydunuz bu arada? okumadıysanız aslında birini okumaya da başlayabilirsiniz. okuduysanız ne yapacağınızı biliyorsunuz zaten.

dikey / göbek nefesi

yatmak zor diyenlere de ayakta / dikey nefes alma egzersi mevcut. hani o göbeğin altı işte, orasını şişirebildik mi tamam. sonrasında görseldeki gibi gülümsüyorsunuz zaten. hazır ayaktayken bir yürüyüş yapmanızda da fayda olabilir. en yakınında bulunan ağaca doğru. sonra ağaçlarını dilinden, ağaçları dinleyeceksin. nasıl mı? böyle;

https://www.nowness.com/story/the-language-of-the-trees-le-labo

o kadar zor değilmiş. değil mi?

kendime not: nefes almayı unutma. size not: nefes almayı unutmayın.

Bir cevap yazın