n’anarşi – yapmak şimdi “daha” kolaylaştı

fanzin yapmak

fanzinler tümüyle ev yapımı alkolsüz kokteylleridir ve çok faydalıdırlar. paranız azsa önemi yok. matbaaya ihtiyacınız yok. birinden izin almanıza gerek yok. fanzininizi yapın ve önce 20-25 adet kadar fotokopicide çoğaltın. dükkanlara dağıtın, eşe dosta satın. sonra toplanan paralarla ikinci baskıyı yapın ve ikinci sayı için uğraşmaya başlayın. (boş oturmayın. boş oturanı kimse sevmez.) benzer yayınlarla uğraşan insanlarla iletişim kurun. size yardımcı olucaklardır.

“ozalitçiler coşmuş vaziyette, artık koyu çekelim derneğine de pek gerek kalmadı. ayrıca paranız azsa işyeri ve okulunuzdaki fotokopi makinalarını elinizin altında. fotokopi kokusu bağımlılığınız yok ise zahiri alem yanınızda: issuu

korsan radyoculuk

neden niçün nasıl? sorularından nasıl sorusunu sormalı. teknik araştırmaları bu işten çakan biriyle yapın ve gerekli geliri toplandıktan sonra küçük bir alana bile yayın yapsa yayına geçin. (nanarşi on the air). FM olmadı nadiren kullanılan AM kanallarında, diğer kanalların üstüne çıkmadan havada kalın. şimdilik paranız yoksa tehdit/tafra yöntemleri ile mevcut kanallarda programınızı yapın.

“burada gelire ve ekstra kasmaya hiç gerek yok. zahiri alemden akın, sokakedebiyatı işinizi bir birim daha kolaylaştırıyor: fanzin.im

el broşürü – flyer

flylerlar vatana millete en faydalı en ucuz en hızlı propaganda araçlarıdır. istediğiniz konuda istediğiniz amaç için el broşürü yapıp fotokopi ile çoğaltın. gerek elden, gerek postasal marifetlerle broşürlerinizi bütün dünyaya yayın. hatta çıkartma haline dönüştürerek her bir yere yapıştırın.

“burada elektronik postasal marifetler işinizi görür. ya da gelin canlar sosyal olalım: we make zines

graffiti sanattır

bu eski ve ince zanaatın inceliklerini öğrenin. graffiti işine gece saatlerinde çıkın. dikkat etmeniz gereken husus elbiselerinize ellerinize boya bulaştırmamaktır. bu yüzden günlük ciciler yerine bu iş için tasarladığınız elbiselerinizi giyin. kimliğinizin ve cinsiyetinizin gizlenmesi için üniseks giyinin, üstünüzde koyu kapşonlu bir giyecek olsun. ayakkabılarda kösele yerine lastiği tercih edin. çalışmanızı yaptıktan sonra gidip fotoğrafını çekin ve mutlaka propagadan amacı ile derginizde kullanın.

“graffiti yapamayan yeteneksiz arkadaşlar için stencil teknolojisi geliştirildi. alın size bilimsel açıklama: stencil

gelir toplamak

aklıma gelen en kolay yöntem “HAYIR!!!” konserleri düzenlemek. ilgili topluluklarla iletişim kurarak konserler organize edin… konser alanını iyice süsleyin, her yere afiş asın, fanzinlerinizi satın. bu fırsat kaçmaz. konser gelirini korsan radyo malzemelerine (veya diğer projelerinize yatırın.) konseri radyodan yayın.

“gelir toplamak için her daim sokak caiz ama sanalı da var: paypal

kara cüce fanzin #2 
“etilen” 

Bir cevap yazın