mr. motivator

motivasyon. son aylarda önemi daha çok farkına varılan şeylerden. değerin, gerçekten neyin önemli olup olmadığının daha fazla sorgulandığı günümüzde daha önce yapmaya devam ettiğiniz şeyleri yapmaya devam etmek için içinizde bulunması gereken istek. instagram toplumunda özenerek takip edilen ve hala ve ısrarla kişilerin sadece “en mutlu”, “en sağlıklı”, “en neşeli”, “en çekici”, “en üretken” hallerini paylaşmayı tercih ettikleri, görenlerin ise kıskanmak ile bu kişilerin geldiği noktaya ulaşmak için gerekli motivasyonları olup olmadığını her daim sorgulamaları ciddi bir gerçek (bu yazıyı okumadan yarım saat önce benzer bir şey düşünmedin mi?)

etilen için de motivasyon önemli. uzun yıllardır takip edenler bilir, dönem dönem kaybolup, sonradan bir şekilde tekrar ortaya çıkmamız hatırladığım kadarıyla en az 4-5 kere oldu. günlük hayat, okul, iş, aile gibi kavramların yanında herhangi bir gelir elde etmeden ve hatta hosting vb. hizmetler için zaman ve para harcayarak, oldukça sınırlı bir kitlenin takip ettiği bir şeye 17 yıldır devam etmek kolay değil. (gerçekten değil). bildiğim tek şey rutinlerin işe yaradığı ve dönem dönem o güzel insanların ilettiği ve gülümseten mesajların gücü sanırım buraya kadar devam ettiren ve umarım devam ettirecek olan. bu yazıyı buraya kadar okuma zahmetinde bulunan sana da teşekkürler. sen de kendine bir rutin yaratmak ya da sadece içine attıklarını paylaşmak ve seninle aynı dili konuşan insanlara hissettiklerini yansıtırken heyecanlanıyorsan çekinme – önce aşağıdaki parçayı dinlemeye başla – ve sonra iletişim üzerinden ulaş lütfen.

aslında yazının amacı idles’tan bahsetmeki. kendi halimde sıkı bir dinleyici olduğumu düşünürüm ve saygı duyduğum grupların sayısını belirli bir rakama indirmekte sorun yaşarım. fakat yeni bir şarkı ile geldiğini gördüğümde heyecanladığım grupların sayısı çok azdır. idles ise bunlardan biri. hem enerjisi, hem söyledikleri hem klipleri, hem de tarzı ile bence dört dörtlük gruplardan. (umuyorum bir gün canlı dinleme şansım da olur) beni bu sabah gülümseten ve bu yazıyı yazmamı tetikleyen şarkı ise mr. motivator. (dinliyoruz ve mesajımızı attık değil mi?) atmadıysanız bu sizin için tekrar bir hatırlatma, çekinmeyin ve paylaşmaktan korkmayın. attıysanız zaten iletişimde oluruz.

umrunda olmayanların, yapmak istedikleri ve yapamadıkları ne var ise gerekli olan motivasyonu alarak bu yazıyı terketmeleri dileğiyle.

beni dinleyin.

yapabilirsiniz.

Comments

Gamze dedi ki:

Merhaba flagg,

Bu gece etilen camiasına ve klipteki insanlara sarılarak zıpladığımı hayal ederek uyuyacağım. Uyandığımda da şarkıyı dinlerken çamaşır yıkama planı yaptım.

Teşekkürler,

flagg dedi ki:

bu yorum bize 1 yıl gider.

teşekkürler!

Selami dedi ki:

Hey güzel insan/lar,bir sorum var ; kaliteli şeyler hep göz ardı olanlar mıdır ? Bu sorum etilen’in durumuna ilişkindi. Gerçekten o kadar üzülüyorum ki onca insanın habersiz kalmasından. Tabi elimizden geldiğince paylaşıp desteğimizi veriyoruz ama devede kulak. Bir yandan da bunun sizin için bir önemi var mı bilemiyorum yani sırf takip edilmek için değil de gerçekten bir insan için olabildiğince faydalı şeyler paylaşan ve kâr amacı gütmeden bunu yapan bir oluşumun bunu “pek” önemsediğini düşünmüyorum. Her neyse cok uzattım bunu, lakin ne yazacağımı da pek bilemedim açıkçası. Ayrıca yaz sil yapa yapa rahat bir yarım saatimi geçirdim sanırım size bu mesajı yazarken :) Oluşum hakkında pek bir bilgim yok açıkçası,ben de geçen sene tanıdım sizi ilk kurucusu kimdir, editörleri kimlerdir vs.. pek bilmiyorum lâkin iyi ki varsınız, bu dünyayı güzel kılan insanlardansınız, umarım yarattığınız bu kültür/oluşum daha fazla kitlelere hitap eder(çünkü bu toplumun gerçekten buna ihtiyacı var) ve çocuklarımızın hatta sonraki tüm nesillerin bile faydalanacağı kadar uzun soluklu olur. Her neyse, daha bir roman uzunluğunda yazmak istiyorum size ama tabi ki mümkün değil bunu bilmeniz yeterli sanırım. Artık sussam iyi olacak herhalde :) tekrardan bir teşekkürü borç bilerek yazımı bitiriyorum.

Bir cevap yazın