Mondiali Antirazzisti 1997 yılında birkaç arkadaşın bir araya gelip İtalya`daki evsizler ve göçmenler için düzenlediği bir futbol organizasyonuyken bugün Avrupa`nın hatta dünyanın her köşesinden futbolsevere ev sahipliği yapıyor. Önceleri Montecchio`da düzenlenen bu organizasyon son iki senedir Caselecchio`da. Bu organizasyona takım olarak ya da bireysel katılmak mümkün. Bir takımla turnuvada yer almak için internet sitesinden kayıt yaptırmanız gerekiyor önce. Kayıt ücretsiz. Kamp alanı, aktiviteler ve konserler de ücretsiz. Yalnız katılımcılardan az bir miktarda bağış bekleniyor. Miktar size kalmış.

Maçlar dışında da kamp alanında birçok aktiviteye katılmak mümkün. Film ve belgesel gösterileri, konferanslar, tartışma grupları ve akşamları konserler düzenleniyor. Bu seneki konser programı henüz açıklanmadı ancak geçtiğimiz senelerde konser verenler arasında Banda Bassotti, Tabula Rasa, Los Fastidios gibi underground ska, punk gruplar var. Organizasyon komitesine önceden bilgi vermeniz dahilinde kendi konserinizi verebilir ya da serginizi açabilirsiniz.

Bu organizasyonun en büyük kazanımı orda oluşan dostluklar dememe gerek yok sanırım. Daha önce bir postta yazdığım Bukaneros ve Iraklis taraftarlarının tribün kardeşliği burda başlamış.

Son birkaç senedir takım listelerinde hiç türk katılımcı göremedim. Bu sene bir ilk olsun artık.

Bu seneki turnuva 8-12 Temmuz tarihlerinde. Kayıtlar 20 Nisan`da başlıyor.

alıntı: mafalda @ flying dutchman

Comments

anti dedi ki:

ads’nin ankara ekibi katılacak bu sene, bi de vamos bien’den bi kaç kişi kovalıyor bakalım.

Bir cevap yazın