MOD 072 – 20180417

Mevcut gidişatın bir anda tamamen değişebildiğini hayatımız içerisinde deneyimlemişizdir, kimse kendi çukuruna mahkum olmayı kabul etmemeli. Bir şarkı da pekala insanın hayatını kurtarabilir, kimse hiçbir zaman kulağını da kapatmamalı.

Bu haftaki MOD macerası Chicago’nun enfes ekiplerinden Tortoise’ın rehberliğinde başlıyor, prodüksiyonlarıyla (bknz. Factory Records külliyatı) bir döneme damgasını vurmuş Martin Hannett’ın müzisyen tarafıyla renklenen program, gerek yurtiçi gerekse yurtdışından güncel-taze kayıtlarla devam ediyor. Londra’lı ikili Audiobooks, M4NM’in yeni ekibi Dark’o Bairo ile Ati ve Aşk Üçgeni grubuna ait yeni kayıtları hararetle tavsiye ediyoruz.

01. Tortoise – Prepare Your Coffin
02. Tortoise – Gigantes
03. Martin Hannett & Steve Hopkins – Scandinavian Wastes
04. Audiobooks – Gothenburg
05. Dark’o Bairo – All Will Be Quiet
06. Özgür Yılmaz – Kuzgun Leşi
07. Ati ve Aşk Üçgeni – Seni Değil Dünyayı Affettim
08. John Zorn – Samarkan
09. Elizio De Buzios – Tamanqueiro
10. Khruangbin – Como Me Quieres
11. Khruangbin – Maria También
12. Auktyon – И День И Ночь
13. Nino Rota – Connie’s Wedding

Comments

mfurkandemir dedi ki:

Spotify kullanıcıları için programlarda çaldığınız parçaları tek bir listede toplamaya başladım. Kolektif bir playlist, bu yorumu gören dinleyicilerin de katkıda bulunması mümkün. Henüz 072,071,070’in şarkılarını ekleme fırsatım oldu.

Playlist’in linki: https://open.spotify.com/user/rk8ehl0x7jgvymrsehejoxzpz/playlist/2gc2wD570IOHJ1qN2Col8F?si=g3rNe5zmTDqr1YJhmwO5Yg

Bir cevap yazın