MOD 059 – 20180116

Gece ve müzik… MOD 059’la birlikte bu hafta ağırlıklı olarak ülkeden yeni-eski müstesna kayıtlar, üstüne de biraz yeni-eski yabancı müzikler hayatınıza eşlik edecek.

The Surfing Magazines grubunun 2017 yılında yayınlanan güzel ilk albümünden kayıtlarla başlıyor yayın bu hafta, yine bu arkadaşları es geçmeyiniz diyerek.

Müzik tarihinde müstesna bir yere sahip olan Michael Yonkers’tan bu haftanın en eski kaydını da ilk çeyrekte dinleyebilirsiniz, bir anda oldu mu yıl 1968.

The Young Shaven’ın geçen yıl yayınlanan ilk 45’lik plağının diğer yüzü de oldukça güzelmiş, aldık onu da program akışına, bir anda İstanbul’da buluverdik kendimizi.

Bir anda Hümeyra ve Nur Yoldaş’ın sesleri tınlamaya başlamıştır kulaklarınızda, yolculuğa devam ediyorsanız. Hümeyra kaydı “Ah Neredesin?” geçen hafta programda vardı ancak ITunes’ta acele satın aldığım “Anlatamıyorum” albümünün kaydı o kadar kötü ki, ben de plağı bulup en güzel haliyle tekrar çalmak istedim.

MOD 059’un finaline doğru ülkeden yeni veya daha yeni kayıtlar dinleyebilirsiniz. Selin Sümbültepe’den yeni video çekilen “Gece Çiçeği” şarkısı ve değerli kardeşim Ayça Şen’den çok uzun zamandan sonra bir yeni şarkı, adı da “Tarık Akan”.

Keyifli bir MOD tecrübesi dilerim.

Bir cevap yazın