MOD 058 – 20180109

Bu haftaki program yine 2017 yılına ait bir takım güzellikler barındırıyor diyebilirim öncelikle. Özellikle açılış grubu olan The Surfing Magazines’in debut (ilk) albümünü baştan sona türün tüm meraklılarına tavsiye edebilirim, umarım değerleri yakın gelecekte anlaşılsın.

Öte yandan MOD 058’de ülkenin başarılı DJ’leri tarafından yapılmış güncel editlere de yer verdim. Disco Hamam serisinin üçüncüsü Aralık 2017’de plak formatında yayınlanmıştı. Bu plakta bulunan üç eserden ikisini program kapsamında dinleme şansına sahipsiniz. Bunlardan ilki Özerbey tarafından yapılan Nur Yoldaş editi “Mihrimah” diğeri ise FOC Edits işi 1977 Hümeyra klasiği “Ah Neredesin?”.

Programda ülkeden ana akım dışında kalan yakın zamanda üretilmiş işlere dair de örnekler sizleri bekliyor. İlk albümünden bir kayıtla Selin Sümbültepe ve yeni şarkılarıyla da Eskişehir’den Blank Zero ve İstanbul’dan çok genç bir müzisyen olan Onat Önol konuklarımızdan, bunlara Mert Yıldız’ın projelerinden Rhythm 0 da eşlik ediyor. Finalde kategorilerinde çok kıymetli iki isim var, Elliott Smith ve Shellac.

İyi dinlemeler dilerim.

Bir cevap yazın