MOD 049 – 20171107

etilen not:  geçenlerde yayınladığımız hakan tamar röportajında bir sürprizden bahsetmiştik ki bu yazı bunun gerçekleştiği anlamına geliyor. bundan sonra her pazartesi hakan tamar MOD yazıları ve kayıtlarıyla sizlerle olacak. seveceğinizi biliyoruz. 


MOD Salı geceleri Radyo Eksen’de yayınlanan bir program, saat 21:00-22:00 arası 60 dakika. Programda ülkede üretilen ana akımın dışındaki müziklerin yanısıra değişik türlerden değişik zaman dilimleri ve coğrafyalardan eklektik örnekler dinleyebilirsiniz.

MOD’un pekçok karşılığı var kelime olarak, bu karşılıklardan kimini programlar içinde bulmak mümkün, birden çok anlamı olan isimler koymayı seviyorum işlerime, tek anlamla kısıtlansın istemiyorum yaptığım şey. Zamansız bir şey yaparken zamanın ruhunu da yansıtmak, olan bitenin hissettirdiklerini aktarmak gibi haller var MOD’da. O sıradaki hayatımın duyup görüp yaşadıklarımın izdüşümü kendisi aynı zamanda bir nevi…

Öte yandan malumdur ki ülkenin müzik tarihi açısından oldukça önemli bir zamandan geçiyoruz ve bu süreci belgelemekle mükellefiz. Ülkede üretilen taze müziğin aktarılmasında oyun alanı tüm dünyayı kapsıyor, dolayısıyla misyonumuzun ne kadar önemli olduğu da son derece aşikar.

Günümüzün 20-30 yıl sonrasında dönüp bu zamana bakıldığında, yani ülkenin yazılacak müzik tarihinde bu harekete dahil ettiğimiz grup ve sanatçılarla karşılaşılacak, bu kuşkusuz ve yadsınamaz.

Dolayısıyla bu durum, mevzuya bakış açımı, durumu ele alış, uygulama-performansımı olması gerektiği ciddiyetli hale getiriyor. Konunun uzmanlarından biri olma rolümü layığıyla yerine getirmeye çalışmaktayım;

Bir cevap yazın