mientras duermes – 2011

Mutluluk. Benim tek sorunum bu. Artık mutlu olamıyorum. Asla mutlu olamadım. Hayatımda iyi şeyler olduğu zaman bile. Her sabah yataktan kalkmak bile ne kadar zordu anlatamam. Geçerli bir sebep bulmaya çalışmak, tek bir sebep.

Filmin kilit noktası, belki de tüm filmi açıklayan sahne Cesar’ın ayna karşısındaki salt gülüşü. Kendi mutsuzluk havuzunda boğulmamasının çaresini çevresindekileri mutsuz etmekte buluyor. Yaptığı onca şeye rağmen bir türlü mutsuz edemediği Clara’nın hayatını cehenneme çevirmeye yemin etmiş. Filmin birçok sahnesinde gerim gerim geriliyorsunuz çünkü ütopik bir karakter değil Cesar. Hatta günümüz toplumunda karakter olmaktan çıkıp tip olma yolunda ilerliyor. Belki de bu sebeple bu denli geriyor bizi. ”Film canım bu,olur mu böyle şey!” dedirtmiyor. ”Böyleleri de vardır.” dedirtiyor. Jaume Balagueró yönetmenliğinde hayat bulan bu İspanyol yapımı filmin başrol oyuncusu olan Luis Tosar’ı, mükemmel canlandırdığı sosyopat rolü için ne kadar tebrik etsek azdır.

Kıssadan hisse: İZLEMELİSİNİZ.

mientras duermes . mubi
download . mientras duermes – torrent

Comments

elif dedi ki:

Her şey iyi hoş ama; Mubi’den para mı alıyorsunuz onu merak ediyorum artık. Download ile “dev hizmet” kısmı gerçekleşiyor zaten. Ve filmin ücretsiz orijinal izlenebileceği siteler de var.

flagg dedi ki:

mubi ile herhangi bir gönül bağımız yok, herhangi bir oluşum ile de ticari ilişkimiz hiçbir zaman olmadı ve olmayacak. mubi’nin puanlama sistemi ve kullanıcı yorumları imdb gibi sitelerden bize daha yakın geliyor. okuyucular film hakkında bilgi sahibi olmak isterler ise diye gönderiyoruz. yoksa biz de herhangi bir filmi mubi üzerinden izlemedik, izlemelisiniz gibi bir önerimiz de olmadı.

moeniamundi dedi ki:

http://www.criticker.com/ iyi diyorlar

Bir cevap yazın