Çığlık Sözleri

Sıcak kavuruyor alev alev
Sivas aklımda ve o nefret
2 temmuz 93 anlamıyorum hâlâ
Bu kadar kolay mı kıymak cana?
Kimin için aktı bunca kan?
Kimin için attı o kalpler

Bakma gözlerim kin dolu
Duyma sözlerim sitem dolu

Ah yandı anadolu’nun bağrı,
Öte denizden bir kahkaha sardı her yanı
Kimin içindi bunca göz yaşı
Kimi yüceltti kan dökmenin telaşı

Yok yook yok artık
Kardeş eli uzatana kan verene bakacak yüzümüz yok artık

radical noise

Comments

ny.batteri dedi ki:

işler çok karışık. şu desteklemiş, bu kışkırtmış muhabbetlerinin altından çıkıp bunları mantıklı zemine oturtmak zor. askerin olaya müdahele etmediğini ve otele gelen sanırım bir yüz başının otelde bir süre sonra yanacak insanlara “nasıl girdiyseniz öyle çıkın orospu çocukları” dediğini geçen günlerde haberlerde okumuşsunuzdur zaten hiç bir şekilde askere falan güvenmem espri olsun diye söylemiştim onu. ayrıca kaldırım taşlarının otelin karşısında yığılı halde bulunması, ismet inönünün olaylar sonrası yaptığı gerzek açıklamaları vs. vs. gibi bir sürü bilgi var elimizde. yani bir derin devlet bir provakasyon falan olduğu belli. ama orada bulunan kitle “refah partisi” kitlesi -ki söylediğin gibi 28 şubattan sonra bunlar kayboldular, yerlerini “ılımlı” olanlara bıraktılar- şimdi düşünüyorum ne zamandan beri refah partisi kitlesi ile asker ortak bir eyleme imza atıyorlar, kim ne yapmaya çalışıyor, burası nasıl bir ülke anlamak çok zor gerçekten.

elimizde birbirinden nefret eden çeşit çeşit insanla dolu bir ülke, ne yapmaya çalıştığı, “kime” çalıştığı belli olmayan bir ordu ve “devlet” (hükümet değil, devlet), cani insanlar, terör örgütleri ve katliamlarla dolu bir yakın tarih var. bizim yapabildiğimiz ise sadece sivasta, başbağlarda, maraşta, dersimde ve daha onlarca yerde öldürülen masum insanların yasını tutmak.

bokçu dedi ki:

arif sağ falan yangından kurtulan 3-5 kişi 32. gündeydi geçen gün… ismini unuttum, aynen şöyle dedi; “biz içerde barikatın olduğu yerdeydik, önce bir polis girdi içeri, bize aramızda polis olup olmadığını sordu, yok dedik, gitti.. daha sonra bir yüzbaşı girdi, o da aynı şekilde içerde polis veya askerin olup olmadığını sordu ve gitti.. daha sonra elektrikler kesildi ve yangın başladı…”

kışladan gelen genç subaylara neden bu kadar güvendiğini anlamadım gerçi ama neyse.. 28 şubat öncesi bizim Bağcılar sarıklı, cübbeli, çember sakallı adamlarla doluydu… ebubekir caminde her gece zikirler falan… 28 şubattan sonra bir tane kalmadı.. hepsi buhar oldu anasını satayım..

yani demem o ki çember sakallı bulmak, sakalı bırakmak, bu insanlarla din elden gidiyor yaygarasıyla halkı kafalamak baya kolay… aynı şekilde alevileride kışkırtabiliriz bence.. yapılabiliyor yani bu.. diğer yerlerde de sünni ve şiileri birbirlerini kesecek kadar düşman etmelerinden de görebiliyoruz.. eğitimsiz, cahil adamların arasına bir kaç “görevli” sokularak yapılabiliyor herhalde.. amma beyinsizler mi? evet beyinsizler… hepsi birer orospu çocuğu mu? evet orospu çocuğu, anası hariç.. )

başbağları da madımakla ilişkilendiremeyecek bişey yok bence.. madımakta yakanla, başbağlarda sıkan aynı adam işte.. yemişler pkk yı…

ny.batteri dedi ki:

görüntüler izlenirse gerici-yobaz-çember sakallıların orada olduğu rahatlıkla görülebilir bence. yok bu kışkırtmış yok bu yaptırtmış kısmı zaten standarttır ama herhalde amarikanyadan ajan simithler ya da kışladan genç subaylar gelip yakmadılar o binayı (sadece müdahele etmediler) kim kışkırtmış olursa olsun orada insan yakacak potansiyelde olan insanlar bazıları inanmak istemese de gayet çember sakal tayfasıdır hatta (bi süre sonra artık yatıştırmaya çalışmaya yönelik faso fiso anonsları da kaydedilmiş olsa da) refah partisi belediye başkanı da kalabalığın arasındadır. bu insanların potansiyellerinin görülmesi açısından önemli bir olay. ayrıca başbağlar ile madımak katliamlarını birlikte zikretmeyi doğru bulmuyorum. başbaşlar pkk nın gerçekleştirdiği bir “katliamdır” ve onlar ilişkilendirmek istese bile konudan bağımsızdır. ne zamandan beri kürt milliyetçisi bir örgüt aleviler ya da başka birileri adına kafasına göre intikam alıyor?

ortada bir mevzu varsa o da

“Vali gidecek, Şeriat gelecek! Sivas Aziz’e mezar olacak! Dinsizlere ölüm! Müslüman Türkiye! Cumhuriyet burada kuruldu, burada yıkılacak!?

sloganlarından açıkca belli. “komple bunlar aga” ve “dış mihrakların oyunu” tezlerine bir şey demiyorum. ama şöyle de bir şey var,
hiç bir dış mihrak beni ve orada yanarak can veren insanları insan yakmaya ikna edemez. yani bu tez orada böğüren insanların beyinsiz orospu çocukları olduğunu gerçeğini değiştirmiyor.

bokçu dedi ki:

ayın beşinde hralde başbağların yıl dönümü.. çok es geçiliyor. bide eskiye göre daha az gerici-yobazz-çember sakallı lafı çıktı bu sefer. bu iyi.. 16 sene sonrada olsa mevzu çakozlanıyo en azından..

Bir cevap yazın