KÜLT#1 Faster, Pussycat! Kill! Kill!

russ meyer’in istismar sineması diye adlandırılan ve en popüler günümüz örneklerinden olan tarantino’ya da ilham veren sinemasının en önemli eserlerinden faster pussycat kill kill, üç kadından oluşan bir çetenin vukuatlarını gösteriyor.

tamamen öylesine ve bazen de para için şiddete başvuran insanları izlemek çoğu zaman anlamsız gelse de insan doğasına aykırı olduğunu söylemek mümkün değil. cronenberg’ün crash’iyle ortak noktaları oldukça fazla, erotizm araba hız şiddet. günümüzde göze batmasa da varla karakterinin memelerinin filmin başrollerinden de olması o güne damgasını vuran sinemada erotizm örneklerinden biri olmuştur. araba ve hız kullanımı fetiş sinemasına göz kırparken doksan dakikalık bir kült ve az bilinen aksiyonlardan birini izletiyor.

diğer çete üyelerinden billie’nin şiddet uyguladıkları bir adamın oğluna cinsel yaklaşımı ve arzusunu belli etmesi, sergilemesi de kadın cinselliğinin ve arzusunun sinemaya aktarımı için önemlidir. diğer üye rosie’nin filmde açıkça verilmese de çetenin başı olan varla’ya duyduğu bağlılık ve filmde üç kadından erkeklerle ilişkisi gösterilmemiş tek kadın olması da rosie’nin gizli ve yasak erotizmini işaret ediyor olabilir.

Comments

[…] KÜLT#1 Faster, Pussycat! Kill! Kill! […]

Bir cevap yazın