kötü söz söyletilen kavanoz projesi

güzel söz söyletilen kavanoz, kötü söyletilen kavanoz, bilim, tübitak ve sözün bittiği yer.

not: şaka değil.

Ben sitenizde paylaşılan https://etilen.net/kotu-soz-soyletilen-kavanoz-projesi/ videosundaki kızım.

Sözkonusu haber tamamiyle bir manipülasyon olup şahsımı, okulumu, proje arkadaşlarımı ve öğretneblerimi ve başta TÜBİTAK’ı hedef almaktadır.

Sözkonusu video İKİ YIL ÖNCESİNE AİTTİR ve KENDİ OKULUMZDA yapılan bir BİLİM FUARIDIR. Bir YARIŞMA DEĞİLDİR ve BİRİNCİLİK SÖZKONUSU DEĞİLDİR. Haberin aslı için:https://youtu.be/KrDE3edqcT4

Video DERHAL siteden kaldırılmazsa izinsiz şekilde yüzümün kullanılmasına ve art niyetle videomuzun kırpılıp manipüle edilerek başta şahsıma, TÜBİTAK’a ve İmam Hatiplere yönelik bir linç kampanyası başlatılmasına göz yumduğunuz için ilgili TÜBİTAK yetkilileri, öğretmenlerim ve arkadaşlarım ile hakkınızda savcılığa SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIMIZI belirtirim.

gün geçmiyor ki yeni bir tehdit mesajı almayalım. video’da yer alan arkadaşların birinden üstte yer alan mesajı aldık, kendisi ayrıca bu paylaşıma yorum yapmış onu da yayınladık. bir kaç notumuz var;

  • Öncelikle belirtmiş olduğunuz video’yu kaldırıp haberin aslı olarak verdiğiniz video’yu paylaştık. Fakat manipulasyon olarak bahsettiğiniz video sizin videonuz içerisinden bir parça idi – garip geldi.
  • haber amaçlı çekilmiş ve paylaşılmış, çeşitli ortamlarda çok sayıda paylaşılan bir video’yu isim vermeden tekrar paylaşmak nasıl hedef almak oluyor açıklayabilir misiniz?
  • bilim fuarı, yarışma, birincilik gibi herhangi bir yorumda bulunmadık. fakat belirtmek isteriz ki bu olayın “bilim fuarı” adı altında yapılması bizim için trajikomiktir.
  • bir haber ajansına röportaj verirken bizce otomatik olarak yüzünüzün kullanımına izin vermiş oluyorsunuz diye düşünüyorum. bunu yayınlayan tv kanalına da aynı metni gönderdiniz mi merak ediyorum?
  • mağdur edebiyatını sizin kadar iyi bilecek değiliz şüphesiz fakat yorumsuz paylaşılan bir video ile linç kampanyası başlatmış isek düşünmenizi isterim ki buna sebep olan biz değil, röportajı veren sizsinizdir. tübitak ve imam hatipleri lekelemiştir.
  • herkesin erişiminde olan bir video’yu yorumsuz paylaşmak suç ise çok üzgünüm  bu metni yaklaşık 4000-5000 kişiye göndermeniz gerekiyor.
  • yine de mağdur olduğunuz için ilgili video’yu kaldırdık ve haberin aslını yayınladık. bütünlük açısından daha uygun ve bu metin ile daha trajikomik oldu. teşekkür ederiz.

not: bu kısım da şaka değil.

etilen.

Comments

ahmet arikan dedi ki:

lan oglum sktrgit gece gece. derler.
üzerine konuşulacak ne varsa kavanozlarda saksılarda iyi kötü laf edip skp atmşlar. bu egitim sistemine sesleniyorum. bu kafayla giderseniz evladum eskere skmialursunuz teskere.

Emin dedi ki:

İmam hatipler de, bilim adına! Gerçekten Böyle aptalca şeyler yapıliyorsa ciddi ciddi kapatilmalı.

poıemfocge dedi ki:

Ben bu kızım. Sözkonusu haber tamamiyle bir manipülasyon olup paylaştığınız video İKİ YIL ÖNCESİNE AİTTİR ve KENDİ OKULUMZDA yapılan bir BİLİM FUARIDIR. Bir YARIŞMA DEĞİLDİR ve BİRİNCİLİK SÖZKONUSU DEĞİLDİR. Haberin aslı için: https://youtu.be/KrDE3edqcT4

Video DERHAL kaldırılmazsa izinsiz şekilde yüzümü kullandığınız ve art niyetle videomuzu kırpıp manipüle ederek başta şahsıma, TÜBİTAK’a ve İmam Hatiplere yönelik bir linç kampanyası başlattığınız için hakkınızda savcılığa SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIMI belirtirim.

ormanbaş dedi ki:

küflenen kavanoz değil, bilimden uzaklaşan beyinlerdir

Bir cevap yazın