john berger – a’dan x’e

umutla beklenti arasında büyük fark var. ilk başta süreyle ilgili olduğunu düşünmüştüm, umudun daha uzaktaki bir şeyi beklemek olduğunu. yanılmışım. beklenti bedene ait, umutsa ruha. fark bu. ikisi birbiriyle temas ediyor, birbirini tetikliyor ya da yatıştırıyor. ama her birinin hayali farklı. bir şey daha öğrendim. bir vücudun beklentisi bir umut kadar uzun sürebilir. seninkini bekleyen benim vücudumun mesela. sana iki kere müebbet verdikleri anda onların zamanına inanmayı bıraktım.

şahsen saygı duyduğum güzel insanlar listesinde en üst sıralarda yer alan john berger’in yine en başarılı işlerinden biri a’dan x’e. kurtarılmış mektuplar başlığıyla yayınlanan bu roman devrimci terörist bir örgütün kurucularından olmakla suçlanıp müebbet hapse mahkum olan xavier’ye yıllar boyu sevgilisi tarafından gönderilmiş olan mektuplardan oluşuyor. aşk, sevgi, umut, beklenti, hayaller, gerçekler, hepsi ve hiçbiri. sevgiyle tavsiye ederiz. okumadan geçmeyiniz.

Sayın yetkili

https://etilen.net/john-berger-adan-xe/ adresli sitenizde 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümlerine aykırı olarak şirketimize ait lisanslı ürünlere yer verildiği saptanmıştır. Listelediğiniz eserin ve şirketimize ait varsa diğer eserlerin 72 saat içerisinde kaldırılmasını, kaldırıldığının tarafımıza bildirilmesini ve haklarımızın gelecekte benzer şekilde ihlal edilmemesini rica ederiz. Aksi takdirde yasal yollara başvuracağımızı bildiririz.

john berger – a’dan x’e (.pdf) ini üstteki bildirim çerçevesinde etilen sosyeten indiremezsiniz. ama mektup yazabiliriz size ve kendilerine.
bu arada duck duck go‘nun güzel bir arama motoru olduğundan bahsetmiştik değil mi?

Comments

Hamam böceği hurdacısı dedi ki:

Geçerli pdf dosyası değilmiş, makinanin kararına saygı duymuyorum. Etilen, sizi acil göreve çağırıyorum.

flagg dedi ki:

bizce geçerli .pdf dosyası. tam olarak inmemiş olabilir. tekrar deneyebilir misiniz?

Bir cevap yazın