istanbul experimental

2018 yılında ilkini gerçekleştirdikleri İstanbul Uluslararası Deneysel Film Festivali ile kültür-sanat yaşamında aktif rol almaya başlayan İstanbul Experimental, İUDFF’nin yürütücülüğü kadar, ulusal ve uluslararası küratörler, sanatçılar, sanat alanları ve organizasyonlarla işbirliği halinde gösterim, sergi, performans ve eğitim amaçlı atölyeler düzenleyen/hedefleyen misyon odaklı kar amacı gütmeyen bir sanat kuruluşudur. 

İlhamını, Antonin Artaud’a dayanan ‘Organsız Beden’ düşüncesinden alan bir yapılanmayla; yaşamla olan ilişkisini ‘inşa etmek’ yerine, göçebe düşünce içerisinde kişilerle ve coğrafyalarla ‘dokumak’ üzerinden temellendiren Istanbul Experimental, aktivitelerini, arzulananın da ihtiyacı duyulan kadar sorumluluk getirdiğinin bilinciyle gerçekleştirmektedir.

şahsen yeni farkına vardığım bir oluşum – istanbul experimental – screening room altında her hafta yeni bir filmi kısa süreliğine açıyorlar. çok da iyi yapıyorlar. canan erbil’in fazlasıyla başarılı fotoğrafta çıkmak çalışması ile keşfe başlayabilir ve yakın takibinize alabilirsiniz. zira çok güzel işler yapıyorlar.

istanbul experimental

Bir cevap yazın