Işık Hızında Sabredin!

Duyguların ışığın dalgaboyları olduğunu düşüneniniz oldu mu? Kırmızı, yeşil, mavi, mor, UV ya da x-ray. Eğer düşünmediyseniz gördüğünüz renklerin zihninizdeki yansımasını küçük bir deneyle test edelim. Şimdi kendimizi gelen kışın soğukluğundan uzakta, masmavi denizin kayalıklarında arkamızda yemyeşil bir ormanla hayal edelim. Nasıl hissediyoruz? Keyfimiz yerinde mi? Bir de göremediğimiz, maruz kaldığımızda DNA’mızı değiştirebilecek olanları düşünelim; küçük dalgaboylu büyük enerjili olanları.

Newton’un renk çemberine göz atarsak; bir malzeme bir rengi soğuruyorsa biz o rengin tamamlayıcısı olan rengi görürüz bu çemberdeki. Eğer çemberi çok hızlı döndürürsek rengi algılamamız imkansız olabilir.

Bu kısa düşünce zerrelerinden sonra diyeceğim o ki lafı fazla uzatmadan, güneşten gelen kozmik ışınların dünya atmosferine gelişi duygusal iniş çıkışlarımızın bir nedeni olabilir.

Duygular, süpernova patlamalarından kaynaklanıp birincil kozmik ışınlar olarak tam dünyamıza büyük şiddetlerle çarpacakken gezegenimizin atmosfer gardiyanları ile aşk yaşarlar ve bu aşkları onları parçalara ayırır. Bu parçalar onların kozmik bebeleridir ve ikincil kozmik ışınlar olarak dünya yüzeyine düşerler. Neyse ki dünyanın manyetik alanı etkisinde kalan duygu bebeleri popülasyonun az olduğu kutup bölgelerine düşerek o bölgedeki insanların çıldırmasına neden oluyorlar. Diğer bölgelere düşenler de malum! Savaş, kaos!

Size tavsiyem hayatınız boyunca kutup bölgesini ziyaret etmemeniz. Auroraları evinizin konforlu ortamında belgesellerde görmeniz sizi mutlu edecektir. Azla yetinin, fazlasından ve duygusal patlamalarınızın sizi öldürebilecek boyuta gelmesinden kaçının.

Unutmayın; dünya bir savaş meydanıysa Lao Tzu’nun da dediği gibi
“Savaşta iyi olanlar kızmazlar, düşmanlarına galip gelenler, düşmanlarına karşı herhangi bir duygu beslemezler.”

Yaşadığınız zorluklarla başa çıkmak istiyorsanız; antik insanların şahit olduğu şimdilerde ise çok az bilinen Kozmik Işın olarak bilinen kahramanın zaman zaman duyguları emmek için dünyaya indiğini ve tüm zararlı dalgaboylarını kör olan gözleri ve üstün hissetme kapasitesi ile emdiğini bilmeniz yeterli.

Bu yüzden eğer duygusal patlamalarınız çok şiddetli ise merak etmeyin. Kemerlerinizi sıkıca bağlayın ve ışık hızında sabredin. Kozmik Işın daha büyük patlamaların yaşandığı bir yerde epeyce meşgul olabilir. Sabırla beklemenizi öneririm.

Bir cevap yazın