İlhan Selçuk yazılarıyla suç işlemiş (!)

Böyle yazıyor Cumhuriyet gastesinin manşeti. Sonunda da paranteziçindeünlem var. Olayın absürdlüğünü , saçmalığını vurgulamak, zorlama olduğunu göstermek adına. Bir yazarın yazıları suç olarak önüne sürülmüş. Cumhuriyet gazetesine göre bu ülkede yazılarıyla suç işlemek, düşünce suçu absürd bir durummuş. Namlu başkasına dönükken tabancaya laf etmiyorsan sana döndüğünde de severek göğsüne dayayabilecek misin?

Comments

kök dedi ki:

Kendisi 99’da demokrasiye inanan tüm Türkiye sosyalistlerine ve sosyal demokratlarına seslenerek : “Ben MHP’yi affettim. Siz de affedin” demişti.Bir çok insan için İlhan Selçuk o gün bitmiştir zaten.Ertuğrul Kürkçü de bir çok insan gibi düşünerek milliyet gazetesindeki söyleşisinde aynen böyle ifade etti.

5 dedi ki:

İlhan selçuk ne dediğini biliyor mu ki?

buggleyeyes dedi ki:

Bu adam 12 Mart’ta işkence görmüş; şimdi “laik orduya karşı yapılan harekatı” kınıyor. Balık mısın İlhan Selçuk? O laik ordu gecenin bir vakti kimleri evinden alıyordu unuttun mu?
Akp korkusu falaka korkusundan daha mı ağır yoksa falakacılarla arkadaş olup “aslında fena adamlar değiller..” mi diyor?

Bir cevap yazın