yaptıkları iş vatana millete pek hayırlıymış gibi bir de istatistikleri sunuyorlar kalitelerini gösterircesine.

01.12.2008 itibariyle;
Alınan İhbar/Şikayet Sayısı : 32.358
Erişimi Engellenen Site Sayısı : 1.310

güvenli web

Comments

ny.batteri dedi ki:

ekşisözlüğün kopirayt mopirayt yazısının altındaki bölümden bir alıntı yapayım;

“devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayicisini kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır.”

evet muhtemelen ssg insanı güzel söylemiş ama işte bu noktada bütün söylenilenler sıçar. insanlar yasağı kendileri istiyorlar. youtube kapandığında ağzından köpük saçarak yasağı savunan embesillerle karşılaştım ki arasan bunlardan hala milyonlarca bulursun. (bi kısmı şu sıralar facebookta grup kapattırmak için kampanyalara katılıp boş zamanlarını değerlendiriyorlar) neyse bu kadar gerizekalıyla birarada yaşadığım için tepkisizleştim zaten umursamıyorum kapatın anasını satayım da bunca yıldır “atatürk aleyhine işlenen suçlar”ı anlayamadım. ny.batteri aleyhine işlenen suçlardan farkı nedir bunu da anlayamadım ve anlamak istemiyorum.

istediğinizi söyleyin hakkımda ne derseniz deyin sikimde değil. adam akıllı insanların yaşadığı mantıklı bir ülkeye burada olanları gösterip sığınma talebinde bulunmak istiyorum.

Bir cevap yazın