hyde park’ımız oluyor(muş)

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitelerde “öğrencilerin herhangi bir engelle karşılaşmadan özgürce görüşlerini dile getirebilecekleri alanlar açmaya” hazırlanıyor. Özgür alanlar için İngiltere’nin Hyde Park’ı örnek alınacak. “Özgür alanlarda” öğrenciler, şiddet ve suç içermeyen her türlü konuşmalarını ve görüşlerini ifade edebilecek, üniversite yönetimini eleştirebilecekler veya konferans, sempozyum düzenleyebilecek. Bunlar için okul yönetiminden ayrıca izin alınması gerekmeyecek.

türkiye’de bu olayın kullanım amacını tek tek toplamak zor, bir alanda yapsınlar rahat rahat fişler, istediğimizi alırız olduğuna dair bahse girebilirim.

Comments

ny.batteri dedi ki:

eğer bu alanlar kamerayla izlenmeyecekse, jandarma, polis buralarda kol gezmeyecekse olabilir ama öyle bi şey mümkün mü? değil.

”… şiddet ve suç içermeyen…”

e kanun 82 anayasası..nolcek bu durumda kardeş…o kanunların suç saydığıyla benim suç anlayışım uyuşmuyorsa nolcek a dostlar…neyin suç olduğunu belirleyen kanun sakatsa…bir de üniversitelerde şiddet yoktur…faşist,ülkücü milliyetçi gençlerin-veya geçen nisanda gördüğümüz gibi devşirme katillerin- solcu gençliğe saldırması vardır….

pu pöyle piline

Bir cevap yazın