alf yani animal liberation front türkçesi hayvan kurtuluş cephesi. temeli hayvan haklarına dayanmakta. hayvanları sömüren sektörlere ve mallarına yönelik doğrudan eylem ve sabotaj yapıyorlar. mcdonald’s kundaklama, araştırma merkezlerinin araçlarına zarar verme, yapılacak araştırma merkezlerinin inşaatlarına sabotaj, çiftliklerden hayvanların kaçırılması, araştırma merkezindeki denek hayvanların serbest bırakılması gibi eylemleri mevcut. türkiye’de eylemcileri yok bildiğim kadarıyla, panter emelin de konumuzla ilgisi yok.

detaylı bilgi isteyenler;
animal liberation federation
anti copyright tr’de de kendilerinin “tanıtım” filmi mevcut
animal liberation front on action 

Comments

Batu dedi ki:

Bu arkadaşların aynı zamanda bütün hayvansal ürünleri(et, süt, bal, yumurta, deri, kürk, jelatin..) reddetiklerini, yani vegan olduklarını belirtmekte fayda var. Çünkü ALF’ye göre sorun hayvanlara muamelede değil, hayvan kullanımındadır. Onları gereklilikden ziyade keyif, alışkanlık, kolaylık ve hakim olan kültürün dayatmasından dolayı kullanırız. Binlerce yıldır süren hayvan kullanımının içler acısı olduğu bir zamanda Dünya’da birçok yerde bu akım yayılıyor.

survivor dedi ki:

türkiyedekiler kürk giyip ” küürkleeer hayvanlar içindir taam mı?” fikrinden öteye gidemiyor. Bu da işi gücü olmayan bir avuç ingiliz kukır sahibi kokona. Ben naptım ? Ben daha öteye götürebildim mi işi? Hayır en fazla yaptığım fanzine yazmak oldu. Ama şunu söyleyebilirim samimiyetle “daha önemli sıkıntılarım var” .

Bir cevap yazın