hatrınızı sormaya geldik. v.9983745983475

kaç kere bitirdik ve kaç kere yeniden başlıyoruz yazısı yazdığımı hatırlamıyor olmak ile birlikte teoride bu yazı ile birlikte yeniden başlıyoruz kısmı bir sayı farkla önde. ayrı kaldığımız sürede iş hayatı, sosyal hayat, toplumsal hayat üçgeninde bir takım mücadelelere girmiş bulunup sahadan görece galip ayrılmanın verdiği rahatlık ile söylemek istediklerimiz içimizde patlamasın da diye hatrınızı sormaya bir kez daha gelmiş bulunuyoruz. ama bir okurumuzun gönderdiği yukarıdaki fotoğrafa göre de çok sevindiğinizi bilmenin gazı ile koşuyoruz.

yeni yapı altında 2008’den bu yana yazdığımız yazıları bir şekil kurtarmayı becerip arşiv olarak masanıza koyuyoruz. format olarak ise bundan önce takip ettiğimiz formatların alayını içeren, biraz daha geniş, biraz daha atak, biraz daha paylaşımcı bir modelde yola devam edelim diyoruz. vakit kaybetmemek adına %100 verime ulaşmadan işimizi görecek kadarı ile başlıyoruz. önümüzdeki günlerde ufak tefek değişiklikler ile karşılaşabilirsiniz, testler esnasında site patlayabilir, telaşa mahal yok. durum şöyledir;

  • en büyük yenilik distro. distro altında her amatör/bağımsız grubun ve fanzinin bir sayfası olacak. pek tabi gösterip elletme moduna karşıyız, mümkün mertebe paylaşıyor olacağız. bütün içeriği atıyor olmak vakit alacaktır, destek atmak ve içerik göndermek isteyenlere her daim kapımız açık. iletişelim.
  • takas bölümünde yer alan liste sanıyorum 2 yıl önce falan güncellendi. zamanla el atılıp güncellenecektir. aradığınız sorduğunuz bir şey varsa yine iletişiyoruz. yarın bant pazarına da fanzin getiriyoruz.
  • ana sayfa‘nın üst bölümünü biraz duyuru, biraz da distro & blog karışık kullanıyoruz panik olmayın. işim olmaz ben blog için burdayım diyenler doğrudan burayı sık kullanılanlara ekliyorsunuz. hala rss teknolojisini kullanmıyorsanız da söyleyecek sözüm yok.
  • atraksiyonlar için ayrı bir modül kuruyor olacağız. festival/konser/parti/gün/halı saha vb. organizasyonlar duyurulacaktır.
  • forum/ilan panosu tarzı ayrı ayrı bir modül daha kuruyor olacağız. takastır, paylaşımdır, can sıkıntısı gidermedir bu modül üzerinden yapılabilir. tutar mı emin değiliz. kullanılmazsa kapatırız umrumuzda olmaz.
  • yeni ortamda her önüne geleni yazdırmıyoruz. yazar olmak isteyenler iletişim şeysinden ulaşıp örnek bir yazılarını göndersinler ya da şöyle bir motivasyon yazısı yazsınlar diyoruz. merak etmeyin kastırmayacağız.
  • sitede yarı ingilizce yarı türkçe bölümler görebilirsiniz ya da garip hatalar ile karşılaşabilirsiniz. sıkıntı varsa iletin, siz de rahatlayın biz de rahatlayalım.
bu tarz yazıları yazmayı sevmediğimi tekrar belirtmek ister, kesilen kurdelanın hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
bunu siz istediniz ve bizi siz delirttiniz.

 

Comments

siee dedi ki:

voğvoğvye.

Bir cevap yazın