hakan tamar

açık bir sebebi olmamak ile birlikte bir şekilde röportaj hareketlerimizde sessiz kalmıştık. bu sessizliği bozalım, hem de bozarken ses de çıkartalım istedik ve pek güzel insan hakan tamar ile devam ediyoruz. kendisini muhtelemen tanıyorsunuzdur, tanımıyorsanız uzun yıllar yayınlanan “punkart”programından biliyor olabilirsiniz ya da an itibariye radyo eksen’de her salı güzel sesler çıkartan “mod” programı yardımcı olabilir ya da bir şekilde birazdan az biraz tanıyacaksınız. ayrıca kendisi önümüzdeki günlerde bir etilen ile birlikte bir sürpriz de yapabilir. uyanık olmakta fayda var.

hakan tamar | mixcloud – MOD


kimdir?
Öncelikle halen aktif ilk jenerasyon radyo programcılarındandır, ayrıca dj’lik yapar, çeşitli gazete ve dergilere müzik yazıları yazmış, televizyonda da yine müzik programları yapmıştır.

neden?
Müziği sever, tek kelimeyle mesleği dendiğinde cevabı radyoculuktur. Hayatının tamamında müziğin kendisine eşlik edeceğini bilmek içini rahatlatır ve gülümsetir. Radyoculuk damarlarındadır, daha doğmadan annesinin karnında TRT koridorlarında dolaşmıştır.

düşlerinde ne var?
Elbette daha güzel bir dünya var, yetileri doğrultusunda bu bağlamda elinden geleni yapmaktadır.

ne yapmalı?
Uzmanlaşmış olduğu alanlarda hayattan öğrendiklerini gelişimini her daim sürdürerek aktarmalı, düşlerin ve düşlerinin gerçekleşmesi için engelleri aşmalı.

ilham verenler?
Düşünen, üreten bütün güzel insanlar, güzellik için tüm savaşanlar.

ne okuyalım?
Doğru bilgi ve gerçekleri barındıran herşeyi okumakta fayda var, öte yandan içinde harika hayaller ve dünyalar barındıranları da.

ne dinleyelim?
Hayatın müziğini dinlemeyi seviyorum, güldür güldür akan, ruhlu, mıh gibi olan. Müziklere daha topraktan yeni çıkmış cılız filiz halindeyken şahitlik etmek haz verici öte yandan. Spesifik olmak gerekirse burnumuzun dibinde pek çoğumuzun farkında olmadığı harika sesler ve eserler var, hayatın bu konuda fazla fırsat tanımadığı kafası ve kulağı açık müzikseverlere doğru kaynakları bulmalarını ve takip etmelerini öneririm; bu kaynaklar radyo programcıları, müzik yazarları vs. gibi kategorilendirilebilir.

ne izleyelim?
Aynı cevap joker hakkımı kullanıyorum. Ne dinleyelim sorusuna verilen cevabın aynısı.

kimlerle ve neden tanışmak, görüşmek isterdin?
İnsanlar kahramanlarıyla, kendisiyle ortak dertlere sahip olanlarla neden tanışmak istiyorsa ondan. Her hayat farklı ve kıyaslanmamalı, herkesin birbirinden öğrenebileceği şeyler var, engin ve sonsuz denizlerimizde başımıza gelenler, dalgaları aşışlarımız, atlattığımız fırtınalar ve sığındığımız sütliman limanlar… İnsanın insana faydası var, özellikle bu çoraklıkta.

<etilen>Bize ne sorarsın?<etilen>
bu bir röportaj olduğuna göre ve bu röportajı benimle yaptığınıza göre, neden beni tercih ettiğinizi, hakkımda nasıl bir fikre sahip olduğunuzu, bu soruya geldiğimize göre aklınızdakiyle karşınızdakinin ne derece birbiriyle tuttuğunu sorabilirim.
<etilen>soruları üstte verdiğiniz güzel yanıtları alabilme potansiyeli olduğunu bildiğimiz için ilettiğimiz, aynı dili konuştuğumuzu hissettiğimiz ve bu soruya geldiğimizde bunu kanıtlamış olduğumuzu düşündüğümüzü söyleyebiliriz. zira kalabalıkların dışındaki soyu tükenmekte olan güzel insanların omuz omuza durması gerektiği bir dönemdeyiz.<etilen>

<etilen>bu soruyu kendin sorup, kendin cevaplar mısın?</etilen>
aynaya bakmaktan çekinir misin / gece kafanı yastığa koyduğunda rahat uyuyabilir misin?
hayır çekinmem herkes ne olduğuyla yüzleşebilmeli. / evet genellikle, yine de bazı insanlar kendileriyle nasıl uyuyabiliyor şaşarım.

Bir cevap yazın