godspeed you! black emperor

mitsuo yanagimachi’nin belgeselinin başlangıcı üstteki kare. “Goddo supiido yuu! Burakku emparaa” oluyor oricinalinde. nedense sallamamış kimse bu belgeseli 67 oy imdb ilginç. motosikletli capon gençlerin hikayesi; sağa sola gamalı haç çiziyorlar, polise atar yapıyorlar, aileleriyle problemliler, polis ehliyetlerini alıyor, aralarında para götüren oluyor vs. şahsen kendilerinin seslerine katlanamadığımdan 3 kat hızlandırılmış izledim, altyazılar okunabiliyordu o hızla bile. izleyin demiyorum bitince “evet” dedim kapattım sadece. siyah beyaz güzeldir.

japonyadan kanadaya geçelim. bi takım abiler bir araya gelip bi takım güzel işler yapıyorlar. bu o da takımlardan biri. dinleyin diyorum bu sefer. bitince kendinize geleceksiniz.

godspeed you! black emperor

Comments

ny.batteri dedi ki:

filmini bilmem de grubu çok severiz, dinleriz :) grup üyelerinden efrim’in “silver mt. zion memorial orchestra & tra-la-la band” diye bi yan projesi daha var vokal falan yapıyor orda o da güzel, hepsi güzel.

laptu dedi ki:

godspeed you black emperor her daim gölgede kalmış bir gruptur benzerlerini müteakip lakin seslerinin çok daha derinlerden geldiğini anlamak uzun karanlık kış gecelerinin sunduğu kazanımdır.

tıpkı grönland gibi. tıpkı svalbard.

Bir cevap yazın