gezi parkı görselleri

bir grup akademisyen, sanatçı ve görsel tasarımcı olarak gezi parkı olayları ile ilgili bilgi kirliliğinin önüne geçmek için kolları sıvamanın vakti geldi diye düşündük. medyanın bunu yapmayacağı açık. yapmak isteseler de kimsenin onlarla görsellerini paylaşacağını zannetmiyoruz. elinizdeki görselleri (video, fotoğraf) hiçbir ayara dokunmadan (yer ve zaman bilgilerinin güvenilirliği açısından) geziparkigorselleri@gmail.com adresine dropbox ve wetransfer üzerinden yollamanızı bekliyoruz. bu orijinal görselleri belli bir timeline dizgisi ile birbirine ekleyerek bu acayip, kontrol edilemez günlerde nerede, ne zaman, ne olduğunu, ingilizce çevirisi yapılmış diyaloglarla uluslararası basın kuruluşlarına iletmek ve hep birlikte izleyebileceğimiz sitelere yerleştirmek istiyoruz. hiçbir şekilde yanlı bir tutum sergilemeyeceğimize dair söz veriyoruz. karşısında olduğumuz tek şey şiddetin kendisidir.

-diğer illerden gelecek videolar ve fotoğraflar da aynı derecede önemli, yaptığımız iş istanbul ile sınırlı değil.

-halihazırda sosyal medyada paylaşılmış görselleri forward etmeyiniz, onları zaten takip ediyoruz. adresimiz o görüntülerin orijinallerine açık tabii.

-videoların ille de şiddet görüntüsü içermesi gerekmiyor. herkesin mutlu mesut eğlendiği bir anın videoları en az yaralanmaları gösterenler kadar önemli.

-halihazırda elinizdeki görüntüleri uluslararası alanda paylaşıyor olabilirsiniz, ama burada yapacağımız zaman mekân dizgisi işiyle bu parçalı görüntüler bir araya gelecek. o yüzden üşenmeyin bizimle de paylaşın.

-güvenilirliğimizden şüphesi olan arkadaşlarla irtibata geçebiliriz. isim yayınlamayacağız

şimdiden, iletileriniz ve yaygınlaştırma çabalarınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın