Fettullah Gülenin sesi tivi nasıl bir Türkiye istiyor?

Birkaç gün önce Beyoğlu’ndaki Yunanistan Başkonsolosluğu önünde eylem yapan bir grup, kağıttan yaptıkları tayyareleri güvenlik önlemi alan polislere fırlattmıştı.”Sert tutumundan dolayı polise kağıt tayyarelerimizle karşılık veriyoruz.” deyip sonra da kahkahalarla gülmüşlerdi… Polisler kasklarını takmışlardı zira kağıt uçaklardan etkilenmemek için. Hastaneye bile gaz bombası atan polis nasıl oluyor da bu kadar kırılgan olabiliyordu acaba? Turistin bile sırtına copu indiricek kadar gözü dönmüş bu hassas çocuklar kağıttan uçakla nasıl zarar görebilirdi?

Aynı akşam fettullah gülenin sesi tivi haber bülteninde (samanyolu,stv tivi) bu haber polise ağır tahrik şeklinde veriliyordu,”Yunanistandaki kargaşayı burada da görmek isteyen bir grup…”

Fettullah gülenin sesi tivinin yıllardır yaptığı şeydi bu aslında.

Fettullahın tivisine göre,

birlik ve beraberlik içinde huzur ve barış içinde yaşıyorduk…

herşey harikaydı…

polise askere tapılmalıydı…

gençler namaz kılıp sezercik tarzı saç modelleriyle mümin genç kızların yüreklerini hoplatmalıydı…hepsi de kumaş pantolon giymeliydi ayrıca…sigara alkol kullanmamalıydı…

hele hele anarşik! olmamalıydılar…

akşamları setevede günün ibreti dizisini izleyip namazlarını eda eylemeliydiler…

sadece türbanlı kızların hakkını aramalıydılar…

not: bu yazı devam edebilir…belki

Comments

ny.batteri dedi ki:

bu mevzu bahis amerikan kuçusu tevenin yayınladığı bi haberi gördüm geçen gün. istanbulda “el kaide” militanları yakalanmış, yok evlerde çocuklara eğitim veriyorlarmış hatta karne (?) veriyorlamış bilmemne. haberde de 3-5 tane sakallı kişiyi polisler götürüyor. adamların tiplere bakarsak problem kaçak kuran kursu falandır en fazla. ulan insaf ya hiç bi başka kanal bu haberi vermezken stv neden amerikan cumhuriyetçileri gibi 2 sakallıyı bi arada gördüğü zaman “el kaide” gibi gerçekten var olup olmadığı belli bile olmayan (-ki bence yok) bir örgüt üzerinden insanları tedirgin ediyor. hadi herkese ihanet ediyorsunuz da sizi adam zanneden müslüman kesime bari amerikanın kıçını yalıyacaz diye göz göre göre ihanet etmeyin.

atina’daki kargaşa konusuna girmiyorum bile. ne pis insanlarmışsınız be arkadaş.

Bir cevap yazın