felipe tofani

felipe tofani. kendisiyle “the internet is a fad” serisi sayesinde tanıştığımız, üstüne utanmayıp bu seriyi türkçeleştirdiğimiz sıkıntı olmazsa istanbul içerisinde de sticker’larını göreceğimiz ve kendisini üçüncü tekil şahış olarak tanıtmayı seven bir “art director”. bizim burada götümüz donarken sao paulo’da serinlemeye çalışan felipe’nin aynı zamanda tasarımcı ve güzel insan kimliği de bulunmakta. türkiye’de burnundan kıl aldırmayıp bulutlarda yaşayan tasarımcı/sanatçı bozuntularının bir bok olmadığını bir kez daha kanıtlar nitelikle dünyanın öbür ucundan sevgileriyle…

kimdir?
bu soruyu birisi bana uzun zaman önce sordu ve nasıl cevaplayacağıma dair herhangi bir fikrim yoktu. hala bilmiyorum fakat kendi bedenimde yaşarken artık daha rahat hissediyorum.

neden?
can sıkıntısını gidermek için bir yol olduğunu söyleyebilirim ama hala canım çok sıkkın. bence bir şeyleri salıvermem gerekir, bir şeyler yapmam gerekir ya da daha fazla sıkılmış olacağım ve gerçekten bunu istemiyorum.

düşlerde ne var?
yazmadığım şarkılar için planlar, burada söylediklerimden daha iyi olacak konuşmalar. gerçekten orada olmayan şeyler görüyorum, gelecekte kullanacağım cümlelerin taslağını oluşturuyorum ve ardından her şeyi unutuyorum.

ne yapmalı?
yapıyor gibi hissettiğiniz herhangi bir şeyi. bildiğim bir şey varsa o da her şeyin biraz çaba ile yapabileceğidir.

ilham verenler?
benim için ilham rol modellerinden gelmiyor. ilhamımı etrafımdakilerden ve olduğum yerden alıyorum. yaşadığım yerde olmak ya da online olmak.

ne okuyalım?
bir kaç kitaba aşığım ve genelde herkese onları öneriyorum: “zen ve motosiklet bakım kitabı”, “black dahlia” ve “dövüş kulübü”. insanlar bu kitapları okumalı

ne dinleyelim?
bu kesinlikle bana sormamanız gereken bir soru. hayvani miktarda bir çok şey dinliyorum. fakat son günlerdeki favori 10 grubuma indirgeyebilirim.

 • Clutch
 • Jesu
 • Gruntruck
 • Nick Drake
 • Therapy?
 • 16
 • Helmet
 • Godflesh
 • David Allan Coe
 • black sabbath

ne izleyelim?
ne izlememeniz gerektiğini biliyorum: televizyon. televizyonda izlediğim tek şey sabah 6’daki haberler. filmleri ve eski “Twin Peaks” gibi eski dizileri izlemeyi severim. son zamanlarda izlediğim ve herkese izlemelerini önerdiğim film “I Saw the Devil” idi.

bize ne sorarsın?
türkiye’de sağlam metal grupları var mı? o tarz herhangi bir şey dinlemedim. Türkiye’den neler dinleyelim?
<etilen>metal grupları hakkında öneri sunabilecek kapasitede dinleyici değiliz, okuyucuların yorumlarına bırakalım. türkiyeden: zen, nekropsi, replikas, radical noise, babazula, erkan oğur, ddr, orhan gencebay ve daha unuttuğum bir çok grup dinlenebilir.</etilen>

<etilen>bu soruyu kendin sorup, kendin cevaplar mısın?</etilen>
geçmişe dönme ve her şeyi değiştirme şansın olsaydı neyi farklı yapardın?
her şeyi.

felipe tofani. we met with him via his “the internet is a fad” series but moreover we also produce turkish ones – if there won’t be a problem, you may be able to see those stickers in Istanbul as well. he is an art director who  likes to write about himself in the third person. while we are freezing in Turkey, he is trying to get cooled in sao paulo as well as he is a “beautiful person”. he also proved us that designers/artists who see themselves as superhero is basically is a piece of shit. all the best from other side of the world…
who?

someone asked me that a long time a go and i had no idea how to answer. i still don’t know that but i know i am more comfortable living in my own skin now.

why?
i would say that this is a way to kill the boredom but i am still bored to death. i think i need to let something out, i need to do stuff or else i will be way more bored and i really don’t want that.

what do you have in your daydreams?
i make plans for songs i didn’t write, i plan talks where i am way better than this, i see stuff that aren’t really there, i sketch sentences to be used in the future and then i forget everything.

what should we do?
whatever you feel like doing. one thing that i know is that everything can be done with some level of effort

those who inspire you?
for me, inspiration doesn’t come from role models. i get my inspiration from my surroundings and from where i am. being that where i live or where i am online.
i really like traveling. i like to see things the other way and stare my routine in the face and change something when i get back,

what should we read?
i am in love with a few books and i normally recomend them to everyone” “zen and the art of motorcycle maintenance”, “black dahlia” and “fight club”. people need to read this.

what should we listen?
this is the question that you should never ask me. i listen to so many stuff it’s inhuman. but i can cut it down to my top 10 bands nowadays.

 • Clutch
 • Jesu
 • Gruntruck
 • Nick Drake
 • Therapy?
 • 16
 • Helmet
 • Godflesh
 • David Allan Coe
 • black sabbath

what should we watch?
i know what you shouldn’t watch and that is TV. the only thing i watch on TV is the morning news everyday at 6. i like to watch movies and old series like Twin Peaks. the last good movie i saw was I Saw The Devil and everyone should see that.

what do you ask to us?
are there any good metal bands in turkey? i never listened to anything like that. what is good to listen from Turkey?
<etilen> we are not capable to suggest metal bands as we don’t listen metal; let’s leave metal to our reader comments. But you should definitely listen zennekropsireplikasradical noisebabazulaerkan oğurddrorhan gencebay and much more that we forget right now from Turkey.</etilen>

<etilen>can you please ask yourself a question and answer it?</etilen>
if you could go back in time and change everything, what would you do different?
everything

Comments

ezgi dedi ki:

Yapistirdiginiz yerlerin fotograflarini cekip paylasmayi unutmayin! :)

knixue dedi ki:

Ben nerede yaşıyorum dedim cevabını okuyunca. Tam ibretlik oldu.

Homo Luminus dedi ki:

Türkiye’de sağlam metal grupları var. Cenotaph, UÇK Grind, Suicide, Hecatomb, Godslaying Hellblast en çok da Burial Invocation.

Bir cevap yazın