facebook noluyor?

You may remove your User Content from the Site at any time. If you choose to remove your User Content, the license granted above will automatically expire, however you acknowledge that the Company may retain archived copies of your User Content.

The following sections will survive any termination of your use of the Facebook Service: Prohibited Conduct, User Content, Your Privacy Practices, Gift Credits, Ownership; Proprietary Rights, Licenses, Submissions, User Disputes; Complaints, Indemnity, General Disclaimers, Limitation on Liability, Termination and Changes to the Facebook Service, Arbitration, Governing Law; Venue and Jurisdiction and Other.

yoğun kişisel bilgi içeren büyük sitelerin devletler tarafından takip edildiği ve data alımının yapıldığı ortada olan bir gerçek. facebook zamanında tartışılmıştı baya, şimdi iyicene bokunu çıkardılar diyebiliriz. üstte değişen yeni kurallara göre, siz üyeliğinizi silseniz bile facebook dataları saklayacak deniliyor. buna applicationlar da dahil. kullananlara duyrulur.

Comments

flagg dedi ki:

mark beklenildiği gibi tırstı ve yeni kurallar geri çekildi. telaşa mahal yok :)

zattirizatzat dedi ki:

Hadi bakalım. Ben kapatıcam yakında sanırım iş işten geçmiş olabilir gerçi ama olsun.

buggleyeyes dedi ki:

facebook açıldığında her ne hikmetse, illa ki kendi ismin soyadınla kaydol diyordu herkes. hangi akla hizmetse ben de öyle kaydoldum. şimdi eskisini silip rumuzla değiştircem… silmek de yetmiyormuş ama şimdi kadar ne yaptıysak kaydedildi, en azından bundan sonra yapacağımız terbiyesizlikler gizli kalır.

mary dedi ki:

bowling for columbine belgeselinde şöyle bir konuşma geçmişti:
“siz amerikalılar kapınıza 3-4-5 kilit taktığınızda kendinizi koruduğunuzu sanırsınız fakat biz(kanadalı bir genç) kendimizi kilitlediğimizi düşünürüz.”

Bir cevap yazın