evrim ne lan!

İnternetin en büyük video paylaşım sitesi You Tube’€™a aylardır erişemeyen Türkiye’€™de şimdi de dünyaca ünlü bir bilim adamının sitesine erişim yasağı geldi. Gen Bencildir, Kör Saatçi ve Tanrının Yanılgısı gibi kitapları Türkiye’€™de yayımlanan Oxford ܜniversitesi profesörlerinden biyolog ve düşünür Richard Dawkins’€™in internet sitesi mahkeme kararıyla kapatıldı. Dawkins’€™in sitesinde, kapatılan diğer sitelerde olduğu gibi yasak kararının hangi mahkeme tarafından ve kaç nolu kararla verildiğine dair bir ifade bulunmuyor, yalnızca “Mahkeme kararıyla erişim engellenmiştir”€ yazısı yer alıyor.

site kapatma ekibinde bulunan insanları cidden merak ediyorum, evrimlerini tamamlayabildiler mi?

Comments

flagg dedi ki:

http://richarddawkins.net/

“banned in turkey” banner’ını iliştirmiş kenara

flagg dedi ki:

meraklarım giderildi, taşın altından adnan oktar çıktı. evet evrimi
tamamlanmamış.

“Ünlü evrim teorisyeni Prof. Richard Dawkins’in internet sitesi, Adnan Oktar’ın şahsı ve ‘Atlas of Creation’ kitabı hakkında kişilik haklarını ihlâl eder nitelikteki yazılar nedeniyle Şişli 2. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin kararıyla tedbiren kapatıldı.”

survivor dedi ki:

kimsin len lavuk :D

ipneyilmaz dedi ki:

merkezi olmayan birşeyi kontrol edemezller. bangbrosu yasakladılar. youtubeu yasakladılar. wordpressi yasakladılar yine girdim yine girdim. bu elemanın sitesine de girerim. keşke bi de analarının la lay la lay (ekleyennot: serin gelelim)

mai dedi ki:

Çocuklarda ilk dönemde gelişimsel bir özellik vardır; gözlerinden kaybolan cisimler yok olmuş sayılır ve onunla alakalı yönelim biter.

Bizimkiler için de benzeri var gibi, bir yeri gözden kaybettirdikleri zaman sanki bu tavrı aldıran neden kayboluyor aslında…

dea dedi ki:

avea.com sitesi de mahkeme kararıyla kapatılmış duyduğuma göre, avea.com.tr’yle karışıyor, cukkamız zarar görüyor diye mi düşündüler nedir. ulan çin’i iran’ı da solladık. bu nasıl bir keyfiyet, bu nasıl bir istibdat?

5 dedi ki:

Bu zihniyetin a*ına koyayım!
Oh.

Bir cevap yazın