Ev Rahatlığında Sinema

Plan Be Loft, kalıpları olmayan, farklı durumlara ve ihtiyaçlara göre dönüştürebilen, disiplinlerarası bir sanat alanıdır. Mekanın deneysel kimliğinin sunduğu alternatif ortam, şimdiye kadar, tiyatroya, dans performanslarına, resim sergilerine, lansman ve etkinliklere, fotoğraf ve video çekimlerine ev sahipliği yaptı.

Plan Be Loft, olabileceği şeyler listesine ‘sinema salonu’nu da eklemiş. Üstelik bir de evinizin salonunun rahatlığında hissettiren bu mekanda, birlikte film izlemeye ne dersiniz diyorlar.

Başka Sinema işbirliğiyle aylık film gösterimlerine geçen hafta başlamışlar ve lansmanını Goro Miyazaki’nin Yerdeniz Öyküleri ile yapmışlar. Bu serinin ikinci gösterimi ise 18 Temmuz Perşembe günü, saat 19:30’da “Anadolu Turnesi” filminin gösterimi ile devam edecekmiş, ayrıca filmin yönetmenleri Can Eskinazi ve Deniz Tortum’un katılımıyla gerçekleşecekmiş. Gösterimin bitiminde, sinemaseverleri tatlı bir sohbet ortamı da bekliyormuş.

Farkındalık yaratmayı, farklı çevrelerden, farklı nitelikteki insanları bir araya getirmeyi, haklarımızı özgürlüklerimizi ve sevdiklerimizi korumayı, ortak sorunlara ortak çözümler üretmeyi hedefleyioruz diyor Plan Be Loft.

Bilet satışında tavsiye edilen ücreti ise ‘Gönlünden ne koparsa’ diyerek izleyicinin inisiyatifine bırakan mekan, gösterimlerden elde edilen gelirin tamamını Yedikule Hayvan Barınağı’na bağışlayacakmış.

Katılmanız ve destek vermeniz için yeterli sebebiniz var diye düşünüyoruz.

Kapı açılışı & Cafe: 19:00
Film gösterimi: 19:30
LCV ve diğer detaylar için:
planbetophane@gmail.com
Tel: 0212 243 79 14
Adres: Tomtom Mah. Örtme Altı Sokak. No:15 Tophane

Bir cevap yazın