etilen fanzin hamle #3

hamle3

biliyoruz daha önce de birkaç kez söyledik fakat o veya bu veya şu sebepten dolayı eyleme geçmedik ya da eylemi sonuçlandırmadık. son dönemde özellikle mide bulandırıcı gezi direnişi kitaplarını gördükten sonra saçma sapan edebiyat dergilerinin de gururla köşelerine fanzin yazıp içine editörlerini koyduklarını görünce biraz kıpırdadık. kendini fanzin sanan dergiler ortada cirit atarken fotokopi mafyasının bir hareketini görmeyince de iş başa düştü , yola koyulduk.

özetle fanzinler için uzun sayılmayacak bir aranın ardından etilen arayanın bulacağı şekilde yeni hamlesini yapıyor. hatta hazır olan sayfa sayısına bakıldığında yolu yarıladı diyebiliriz. kültür bakanlığına yaptığımız başvurunun da olumlu sonuçlandığını görünce artık önümüzde yeni sayı için herhangi bir engel kalmadı.

her zaman olduğu gibi bu sayı için de ucundan tutayım, bir taş da ben atayım, izin verin kusayım, biraz eşe dosta dağıtayım, omuz vereyim yıkalım, yemeğin altına sereyim, okulumda proje diye saydırayım, cv’mde güzel gözüksün, karşı cinse hava atayım, ailem benim ile gurur duysun, vatana millete faydalı bir evlat olayım diyorsanız bir mail kadar yakınız.

fanzine@etilen.net 

etilen yoldayken haykıran biz değiliz, yer gümbürdüyor.

 

Bir cevap yazın