eskiden gelişigüzel ölüyordunuz;

…artık sırayla öleceksiniz. (Camus, Sıkıyönetim)

Arkadaşıma araba çarptığında ambulans hemen geldi diye bir iyimserlik oluştu bende. Hastanede kanını aldılar, kan vermek vs. gerekirse türünü bilelim diye. Acilde laboratuara götürecek kimse yok, tüpler elimde koşturuyorum. Git bunların makbuzunu al dedi laboratuardaki adam. Yüzüne bakakaldım tabi, orada adam ölüyor mu, kafası mı kırıldı, ameliyata mı alınacak bilmiyoruz herif illa ki “önce alışveriş, sonra fiş”€ diyor. Gittim parasını yatırdım, fişimi aldım, makbuzu görünce tıkır tıkır başladı işlere.

İş dediğim de 5 dakikalık A-B grubu tahlili.

İntihar yasaktır. İş üzerinde yakalanırsanız, cezası yaşamdır. Ölüp ölmemeniz önemli değil, sıraya geçin yeter. İlk hedefimiz “€œmaksimum verimlilik” ileri! Saatlerimizi ayarlıyoruz, 8.30’da ana caddeleri tıkıyoruz. Numaramızı yemeğimizi aldıktan sonra akşam 8de ekran başında buluşuyoruz.

Sıradan çıkmak için yapılan her davranışa şapkamı çıkarırım, yerine gazete kağıdından külah takarım. Altında anlam aramam.

Comments

girdap dedi ki:

çenem yarılmış, kan boşalıyor, beş kuruş param yok, e bakanda yok tabii, bi saat öyle akan kan ile bekledim hastane bahçesinde, sonra para buldukta diktiler durdurup kanı, tabii o zamana kadar girilen tartışmanın, edilen küfrün haddi hesabı yok ama işe yarar değil para kadar elbet bağırıp çağırmak..

Bir cevap yazın