Gelen maili aynen aktarıyorum.

22 Mayıs 2009 Cuma günü Çağla isimli trans arkadaşımız güpegündüz evinde bıçaklanarak öldürdü. LGBTT Hakları Platformu olarak Cumartesi akşamı saat 19:00’da Tunalı McDonalds’ın arka sokağındaki evinin önünde bir basın açıklaması gerçekleştireceğiz.

Ve LGBTT bireylere yönelik nefret suçlarına karşı yetkililer harekete geçene kadar her hafta Perşembe günü Yüksel’de Başbakanlık İnsan Hakları Danışma kurulunun önünde mumlu eylemlerimize devam edeceğiz.

Eylemlerimize destek olmak isteyen STK, Platform ve Oluşumların imzalarını 23 Mayıs 2009 akşamı saat 17:00’e kadar dergi@kaosgl. org adresine veyahut 0539 8160713 no’lu telefondan Umut Güner’e iletmenizi rica ediyoruz.

Eylem için 18:45’de Tunalı’da MCDonalds’ın önünde buluşuyoruz.

Comments

laptu dedi ki:

hayır, sadece kendilerinin muadillerinden oluşan bir dünya yaratıldığında bunun neresi mutluluk verici olacak onu merak ediyorum ben. kendi içimdeki ben’e bile tahammül edemediğim şu ortamda yalnızca omurilik takviyeli monologlar, aynısını duyunca yaşanan sevinçler, türk, doğru, çalışkan olmalar… bunun için mi öldürdünüz? yakında sıkıntıdan intihar edeceksiniz.

Cocteau Twins dedi ki:

Şerefsizlikten öte.

Geberesice bıçak tutan(lar).

oya yağcı dedi ki:

iki yüzlü ahlak her zaman kendi yetersizliğinin intikamını farklı olandan alıyor.
lanetliyorum. heteroseksüel bir kadınım ve insanları cinsel tercihleri yüzünden öldüren katillerle birlikte yaşamaktan utanıyorum. başımız sağolsun.

pompacı dedi ki:

homo momo trans tıro hiç hazzetmem ama öldürmeye gerek yok en nihayetinde.

Bir cevap yazın