otoriteden, faşistlerden, polisten , zabıtadan korkmayız; sadece ve sadece kendi beyin hücrelerimizden korkarız. gri hücrelerimizi zaptetmek, sakinleştirmek için uğraşırız. havalandırmalı yerleri sevmeyiz. üç öğün yemek yemeyiz. 40 cc su yeter bize, çok sık yıkanmayız, ama kokmayız da. kedi köpek besler , onlara da kafa yaptırırız. dans ederken birbirimizi ezeriz. güzel söveriz , terminolojimiz geniştir. sigara dumanını içimize kadar çekeriz. aklımız bel altına kaymayacak kadar yukarda takılır. acı eşiğimiz yüksektir. şişe bira içer, etiketini yırtarız. meslek odamız, sendikamız, grev hakkımız yoktur. tırnaklarımız ve saçlarımız uzun ve kirlidir. yazın bile uzun kollu giyeriz. nöbetci eczaneleri muhakkak biliriz. cocukları, delileri, tinercileri, dilencileri, cingeneleri severiz. tekel’e cok şey borçluyuz , ama tekel bize daha çok şey borçlu. wc’ye giren arkadaşımızı bir daha göremeyebiliriz. sevgi denildiğinde kitleniriz. ‘size söylüyorum, biz ölmeyiz’ diye şarkılar söyleriz. insana ait olan hiçbir şey bize yabancı değil, hele ölüm hiç değil. günaydın, tünaydın, hanfendi, beyfendi, rica etsem gibi kelimeleri yaşamayız. öbür taraf varsa, orda muhteşem konserler olmalı, morrison, hendrix, cobain bizi bekliyor. ayık ya da değil, yaratıcıyız ama cesedimizle bile baş edemeyeceksiniz. vergi ödemez, oy vermez, fiş almayız; çünkü hiçbir torbacı yazar kasa kullanmaz. kısacası milyonlarcası ölmüş gri hücrelerimizle bile sizden çok daha farklıyız…

kanat güner

Comments

buggleyeyes dedi ki:

bunu mu örnek verdin yavuz çetinin yaratıcı çalışmasına? iki mesaj arasında, düşünsel evrimi bırak herhangi bir tutarsızlık yok. boşuna zorlama ordan tutturamazsın. uzun saçlı rakçılardan bahsedip seni yoruyormuşum gibi artislik de yapma, o ske sürülmeyecek konuyu ortaya koyan da sensin.

hrant dink mitingini ortaya koyan da sensin. bunu eroin kullanan adamın hayatının anlamsızlığına karşı hayatta anlamlı bir hareket olarak sunduğunu, alternatif anlamlı bir eylem biçimi olarak bundan bahsettiğini düşünüyorum. ben de o kadar anlamlı olmadığını söyledim. ya da faşizme karşı gerçek duruşun böyle olacağını söylüyorsun, onun da etkililiğine ben dahil pek kimse inanmıyor işte. ben de bunu demeye çalıştım. sanırım ne dersen de artık sana pek bir cevap yazmayacağım çünkü anladığım kadarıyla derdin kendinle. gerekirse barış manço gibi bir dangalağı bile özgürlük savunucusu gibi göstererek propaganda malzemesi yapabiliyorsun. bu gidişle zeki müren’e, bülent ersoy’a da yer bulunur memleketimin özgürlük savaşçıları arasında.

”yeter be romantik canki severligi! ne yaraticisi|?? tanidiklarimin hepsi gerizekaliydi?”

”3-5 yaratici sanatci adamin eroin kullanmis olmasini eroini mesrulastirmak hatta yuceltmek icin kullanmayin artik.”

”sacmalamayin, artislik yapmayin.”

hmmmms… kavga için haklısın valla ay oldu hala bekliyoruz :) ama bari ilk yorumunda yazdıklarınla sonraki yazdıkların arasında bir iki ay filan geçseydi :) bu nasıl bir düşünsel evrimdir anlamadım yahu :)

Yavuz Çetin-Cherokee

Bak yine geliyor Ayın sonu
Yok mu yardım fonu
Kimisi beş kuruşun
Derdine düşmüş
Kimisinin keyfi yerinde

Herkesin derdi ayrı
Herkesin derdi aynı

Herkesin derdi kendine
Bu dönemde
Her dönemde

Platin saçlı karıların
Altında grand cherokee
Etiler ve boğaz hattı
Civarında gezer tozarlar
Bir de ona sormak lazım
Senin de bir derdin var mı diye

Herkesin tuttuğu kendine

Bu dönemde
Her dönemde

Yine yaklaşıyor aybaşı Günlerim
Yokladım ceplerim
Ben yine beş kuruşun
Derdine düştüm
Kiminin cebi şişkin

Herkesin derdi ayrı
Herkesin derdi aynı

Herkesin derdi kendine
Bu dönemde
Her dönemde

Yetmişlilerde altmışlılarda
Gözüm taytlarda


Hrant Dink’i anma gösterilerinin manevi tatminle ne ilgisi var?

Uzun saçları yüzünden dayak yiyen rock sanatçıları hakkında yazmak zor geliyor şimdi, odam soğuk, sobam yok vs.vs.

buggleyeyes dedi ki:

olum etilen’i kullanmıyosanız bana verin, ya da ben kendime blog açayım artık. bi kavga edicez adamla, kaç gün onay bekliyoz.

buggleyeyes dedi ki:

listeye yavuz cetin koymak, yavuz cetin o kitap yazildiginda henuz olmemis oldugu icin zor gelmis olabilir. ayrica pek bir yaraticiligi da yok, yavuz cetin’in yaptigi daha cok ithalat. ‘hisset beni yavrum butun gece boyunca’ nereden baksan mot-a-mot ceviri. baris manconun dayak yedigini de sanmiyorum bu arada. cem karaca da uzun sacindan cok solculugundan cekmistir. sonrasinda da uzun saci tutup solculugu birakti. neyse hepsi bir yana… ben bambaska birsey yazacaktim.

ogluna kizina kimse zorla eroin vermeyecek. uyusturucu ticaretini surduren tuccarlar degil tuketicilerdir. onu sen itebilirsin sadece. onune bos, anlamsiz, renksiz bir hayat koydugunda o da baska biryerlerde anlam arayacaktir. kimse lise onlerinde bedava oroyin dagitmiyor. hrant icin adalet mitingi de kendi basina cok fazla bir manevi tatmin saglamiyor. orada da anlamsizlik, bosunalik ve renksizlik goruyor gencler.

dellenip kudurma diye ekleyeyim, sana degil kendimedir de bu elestri. isyani ve hayati anlamli bir bicime oturtamamaktan dolayi. dusman bulup sovecegine kendine bakmak gerek.

flagg dedi ki:

gibi ağırdan…

ulan yazmayayım diyorum ama…bokumu farklısın benden..bok farklısın..sikimi farklısın..sen sabah kalkıp işe gidemeyecek kadar zayıf bi faresin…bu ülkede bir erkeğin ben farklıyım diyebilmesi için..açın gözlerinizi iyi okuyun ‘vicdani retçi olmak gerek!” götün yiyosa rest çek koca bir milliyetçi yapıya..rest çek dev gibi ordu ,mehmetçik , peygamber ocağı gibi kavramlara, götün yiyosa ey ülkem beni tabutta şehitken değil canlı, nefes alırken sevin de…askerde 19 yaşında askeriyeden yeni mezun olup atanmış 19 yaşındaki astsubayın karşısında esas duruşta duracaksın…sikerim farklını..günaydın demezmiş…mına kodumun çocuğu..her sabah nasılsın askere saol diye cevap vermede göreyim götünü…torbacıymış..götünüze sokmak lazım o torbaları..benim oğluma kızıma o boktan bir gram verenin taşşaklarını kesip ağzına veririm…kadınsa da gırtlağını doğrarım…tuvalete giren arkadaşını bir daha görmeme ihtimali varmış…yalan…ben ne zaman sıçsam görüyorum arkadaşını kafanı yorma o hayatta …

bide o s.ktiğim bok kafanızın hastalıklı zayıf eylemlerini zavallı hayvanlara bulaştırmayın .mınıza korum

buggleyeyes dedi ki:

ha bi de, cankinin arkadasi olmaz.

buggleyeyes dedi ki:

yeter be romantik canki severligi! ne yaraticisi|?? tanidiklarimin hepsi gerizekaliydi…
3-5 yaratici sanatci adamin eroin kullanmis olmasini eroini mesrulastirmak hatta yuceltmek icin kullanmayin artik. bir o kadar da eroin kullanmadan guzel sarkilar yapan, `farkli` olan insan var. ve ondan otesi, cok daha fazla oranda ortaya hicbisey koyamayan canki var. sacmalamayin, artislik yapmayin.

insan olmayı hatta hayvan olmayı dahi becerememiş, batıdan ihraç rock ideolleriyle kendine bir tarz ,bir kişilik yaratmış, birçok şeyi meydanlarda çoğalarak bağıra çağıra değiştirebilecekken ,değiştirtebilecekken ellerini o anasını .s.ktiğiminin montunun,pantolonunun cebine sokup anasının memesine duyduğu o hastalıklı özlemi bastırmak için sigarasını, cigarasını tüttürerek birasını yudumlayan, bok gibi, fare gibi, hastalıklı, 15 şınav çekemeyeceği bedeniyle güya dünyaya meydan okuyan, o nasının mına kodumun the doorsunun o sıkım sıkım sıkıcı , her notasından ego fışkıran şarkılarıyla hebehübele coşan, baba parasıyla kurt ana parasıyla cobain olmuş, britrock, bok rock, sik rock, indie, post rock dinleyip a çirkin koca kafalı kız arakaşının iğrenç sigara kokan bok gibi ağzını öpen……ıııııııhhh..rivayet odur ki mel gibson bir barda sarhoşmuş ve demiş ki, sanırım hitler haklıydı…melin ayrı gibsonun ayrı hitlerin apayrı nasını sikim…mesele kitlesel bir çamaşır suyu kullanmaktadır azizim. bütün istiklal caddesi çürüklerini temizleyecek…ayağa kalkııııııın ulaaaaaaaan…nerdeydiniz ulan hrant için adalet için mitinginde? ipneler…faşist maşist yazmak para ediyor hava yapıyor bünyeye..icraat beyler icraat…şu sidikli boktan hayatınızı auswitze çalışmaya ve arındırmaya göndermek ve ardından çalışkan birer yahudi yapmak gerek…hendrixmiş..hendrixsin mına koyum.. mına kodumun bonus kafası .adanalıyık allahın adamıyık …o listeye bir adet yavuz çetin koymak zor mu geldi mına kodumun tavuk sümüğü…erkin koraylar, cem karacalar, barış mançolar pataküte dayak yedi zamanında saçları uzun diye…amerikada hendrix olmak kolay, yiyosa türkiyede hayko cepkin olun da görüyüm o beyaz götünüzü..ibneler sizi…domuz gribi de yalanmış mına koyum..şimdi gerçek bi salgın olsa kim inanır artık?

ayna cini dedi ki:

güner olacak.

Bir cevap yazın