emo

araştırmacı gazeteciliğin ve inanılmaz tespitlerin sitesi vatan yeni bir çalışmaya imza atmış;

istanbul’da evlerinden ayrılan ve 7 gün sonra izmir’de bulunan 13 yaşındaki Büşra Ertav ve 14 yaşındaki Cansu Bal’ın emo denilen “duygusal çocuklar” akımını takip ettikleri ortaya çıktı. Kızların sürekli takıldığı Bakırköy Meydanı’na gittik ve onlar gibi “emo” akımını benimseyen arkadaşlarıyla görüştük…

emo buymuş;

Emo ingilizce duygusal anlamına gelen “emotional” kelimesinin kısaltması. Emo’lar olarak bilinen gençler farklı giyimleri ve konuşmalarıyla dikkat çekiyor. Saçlarını tek gözlerini kapatacak kadar öne yatırmaları, spreyle kabartmaları, yüzlerine abartılı piercing takmaları, dövmeleri ve Converse ayakkabıları Emo’ların en belirgin özelliği. Emo’lar “Anethema” gibi heavy metalin bir türü olan death metal grupları dinliyor.

ve türlü röportajlar hakim. uzmanlara da görüş bildirtmişler. manşette çok vurucu ‘ortam kızları’ emocu çıktı!, bir aralar gülüp eğlenirdik bunları okurken de bayıldık artık yeter.  emo’lar ve doom’cular hakkında söylenmesi gerekeni taksimdeki emokidler adlı eserinde dethkrüsh demişti. biz de ilk sayımızda birşeyler yazmıştık gibiydik yamulmuyorsam, bunlar ayrı konu.

Comments

siee dedi ki:

arabesk metalciler duruş sahibi değil. bi de anethema harbiden heavy metal olabilir.

Bir cevap yazın